Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da mesaj okuma ya da daha doğru bir deyişle attığınız mesajın okunup okunmadığını anlama, büyük bir çaba gerektirmiyor. Son yıllarda sosyal medya hesapları üzerinden mesajlaşmak, video, fotoğraf paylaşım sitelerine de taştı. Artık neredeyse tüm mecralar, paylaşımın yanı sıra mesaj atmaya da olanak sağlıyor. İnsanlar farklı kanallardan iletişim kurabiliyorlar. Tabii her uygulamanın kendine has kuralları ve tasarımı var. Instagram’da mesajın okunup okunmadığını anlama yöntemi ise en az WhatsApp’daki kadar kolay. Ancak burada renk değiştiren tikler bulunmuyor. Instagram, mesajların okunduğunu ifade eden birtakım semboller kullanıyor.

Instagram’da mesaj okuma

Instagram’da fotoğraf ve video paylaşmanın, paylaşımları beğenip onlara yorum yazmanın yanı sıra, mesaj atma özelliği de mevcut. Hatta grup oluşturup tıpkı Whatsapp’daki gibi toplu mesajlar da atabiliyorsunuz. Instagram’da mesaj okuma, DM yani Direct Message adını verdiğimiz mesajların okunması işlemini anlamak çok kolay. Gönderdiğiniz mesajın altında bir göz işareti çıkarsa, bu durum mesajınızın okunduğu anlamına geliyor. Ayrıca göz işaretinin yanında kişinin de mevcut kullanıcı adı çıkıyor. Bu sembolik yolla, mavi tikler olmaksızın mesajınızın okunup okunmadığını anlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde size gelen mesajı açıp okuduğunuz taktirde, karşı tarafın mesaj kutusunda da aynı göz işareti beliriyor ve sizin mesajı okuyup okumadığınızı, mesajı gönderen kişi rahatlıkla anlayabiliyor.

Bu göz sembolü sayesinde toplu mesajlarda da mesajın kimler tarafından okunduğunun takibini sağlayabilirsiniz. Size yeni bir mesaj geldiğinde ise sağ üst kısımda bulunan mesaj kutusunda işaret belirir, ayrıca telefonunuzda Instagram bildirimleriniz açıksa bir bildirim alırsınız. Bir diğer önemli detay da mesaj alanına dokunduğunuz taktirde gönderilen mesajların sola kayması. Mesajlar sola kayınca yanlarında gönderildikleri ve alındıkları saatler yazar. Yani Instagram’da mesaj okuma, mesaj göndermekten çok daha kolay. Siz yeter ki gönderecek bir mesaj bulun…

03 Mart 2017
Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır? için yorumlar kapalı
101 kez görüntülendi