instagramda Hesap Nasıl Engellenir?

instagramda Hesap Nasıl Engellenir?

instagramda Hesap Nasıl Engellenir?

Sosyal medya hayatlarımızın birer parçası halindedir. Eğlenceli ve keyifli zaman geçirmeyi sağlayan uygulamalarda ne yazık ki zaman zaman istenmeyen durumlar yaşanmaktadır. Özellikle sosyal medya uygulamaları içerisinde en popüler ve kullanıcısı olan uygulamaların bulunduğu listenin ilk sıralarında gelen instagram, kişilerin fotoğraf ve video içeriklerini paylaştıkları bir mecradır. Kişilerin fotoğraflarına hakaret içeren yorumlar veya özelden yazılan rahatsız edici mesajları gibi daha birçok durumun engellenmesi için instagramın bazı güvenlik ayarları vardır. İstemediğiniz veya size rahatsızlık veren kişilerin instagram hesaplarını engelleyebilirsiniz. Genellikle instagram hesabını aktif kullanan ve kullanıcı sayısı fazla olan kişiler bu gibi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliyor. İstenmeyen kişilerin, kullanıcıları rahatsız etmesi gibi durumlar çok sık görülebiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak ise o kişinin hesabını engelleyerek gerçekleşiyor. Engelleme sonucunda, o hesap kullanıcısı sizin içeriklerinizi asla göremez ve sizleri rahatsız edemez.

instagramda-kisiler-nasil-engellenir
Sıkça sorulan sorulardan biri olan instagramda hesap nasıl engellenir sorusuna açıklık getirmek için detayları vereceğiz. Öncelikle instagram hesabınıza girmelisiniz. Engellemek istediğiniz kullanıcıyı bulmalısınız. Hesaba tıklayarak, bu kişi ile ilgili tüm gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Kullanıcının adı ekranda en üst kısımda yer alacaktır. İsmin yanında, ekranın üst sağ köşesinde, üç adet nokta üst üste durmaktadır. Bu alana tıkladığınız zaman karşınıza bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede, yapmak isteyeceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Engelle yazısına tıkladığınız zaman karşınıza bir soru çıkacaktır. Bu soruda size kullanıcıyı engellemek istediğinize emin olup olmadığınızı sorar. Cevaplardan evet seçeneğini tıkladığınız zaman, engelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.instagramdahesap-engellem
instagram hesabı üzerinden, başka bir hesabı engelleme işlemi bu şekildedir. Engellediğiniz hesap, engelleme işleminin ardından, sizin hesabınızı asla görüntüleyemeyecektir. Ayrıca engellediğiniz kullanıcı, size mesaj dahi atamayacaktır. Arama kısmında adınızı arattığı zaman size dair bir sonuç bulamayacaktır. İnstagram uygulamasının güvenlik esasınca geliştirilen, engelleme işlemi, kişilerin yaşadıkları rahatsızlıklara çözüm olmaktadır. Bir tık ile istemediğiniz veya varlığından rahatsız olduğunuz kişiyi engelleyerek, size ulaşmamasını sağlayabilirsiniz. Daha keyifli ve rahat bir sosyal medya kullanımı için bu işlemi gerçekleştirerek, istemediğiniz ve sizi rahatsız eden instagram hesaplarını engelleyerek, önlem alabilirsiniz.

15 Ekim 2016
instagramda Hesap Nasıl Engellenir? için yorumlar kapalı
364 kez görüntülendi