instagram’da Hesap Nasıl Açılır?

instagram’da Hesap Nasıl Açılır?

instagram’da Hesap Nasıl Açılır?

instagram nedir?

Instagram’da Hesap Nasıl Açılır? Instagram, fotoğraf düzenleme ve fotoğraf paylaşımına imkan sağlayan bir sosyal ağdır. Instagram ile bizzat kendinizin çektiği fotoğrafları ya da herhangi bir yerden bulup aldığınız fotoğrafları sunduğu filtre seçenekleri sayesinde düzenlemeyebilir ve bunları takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızı veya sevdiğiniz kişileri takip edebilir,   paylaştıkları fotoğrafları görebilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz.

instagram’da hesap açma

Instagram hesabı açmanız için öncelikle ios, android ya da windows 8 veya üzeri işletim sistemli bir akıllı telefona veya tablete sahip olmanız gerekiyor. Çünkü Instagram sadece mobil telefonlar ve tabletler üzerinden kullanılabilen bir sosyal ağdır. Ancak uygulamayı indirip üye olduktan sonra hesabınızı bir bilgisayarda görme imkânınız olabiliyor.

Öncelikle işletim sisteminize uygun Instagram uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirmeniz gerekmektedir. Instagram’ı indirmek için telefonunuzun veya tabletinizin uygulama indiricisini kullanabilirsiniz.

İnstagram uygulamasını indirdikten sonra instagram’da hesap Nasıl açılır adımları şu şekildedir;

  • Uygulamayı indirdiğiniz cihazınızdaki 1462975252_instagram_logo ikonuna dokununuz.
  • Instagram’a hem e-posta adresinizle hem de Facebook hesabınızla kayıt olabilmeniz mümkün. Hangi seçeneği seçiyorsanız ona dokunup hesap açma işlemine devam edebilirsiniz.
  • E-posta ile kaydol seçeneğini seçerseniz, ileriki adımlarda bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız istenecektir. Eğer Facebook ile kaydol seçeneğini seçerseniz, cihazınızda Facebook’a giriş yapmış durumda olmanız yeterli olacaktır.

instagram-hesap-acma

Instagram hesabınızı açtıktan sonra kişi bul seçeneği sayesinde telefon rehberinizde kayıtlı kişilere ve diğer sosyal ağlarda arkadaşınız olan kişilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle onları kolayca Instagramınız da takip edebilir, paylaştıkları fotoğraflar ile videoları görebilir ve beğenebilirsiniz.

İlgi duyduğunuz veya hoşunuza giden herhangi bir konuda etiket ile arama yapabilir ve diğer Instagram kullanıcılarının o etiketle paylaştıkları fotoğraf ve videolara ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse spor ile ilgilenen bir kişi iseniz instagram arama kısmına #spor, #sports, #spordayiz gibi hashtagleri yazarak arama yapabilirsiniz.

Artık nasıl hesap açılacağını öğrendiğinize göre daha fazla beklemeyin!

Instagram’da hemen bir hesap açın ve bu renkli ve eğlenceli dünyaya sizde katılın. instafenomeni.com da yeni bir makale ile yeniden buluşmak dileğiyle Hoşça kalın.

 

06 Ekim 2016
instagram’da Hesap Nasıl Açılır? için yorumlar kapalı
394 kez görüntülendi