instagram’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

instagram’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

instagram’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

instagram hesabı olan birçok kullanıcı hesabı ile ilgili sorduğu soruların başında da instagram’da hesap gizleme işleminin nasıl yapılacağı yönünde oluyor. İnstagram artan kullanıcı sayısı ve uygulama özellikleri ile dikkat çekiyor. Birçok yeniliği içinde barındıran paylaşım sitesi üzerinden profil saklama yani hesap gizleme ayaları da mevcuttur. Bu özelliği bazı kullanıcılar özellikle kullandıklarından önemlidir. Bireysel hesabınızı instagram üzerinden açmanızın ardından arkadaşlarınızı kendi profilinize ekleyebilir onlarla mesajlaşabilir, paylaştığınız fotoğraf ve video gibi paylaşımları onların görmesini sağlayabilirsiniz. Ancak tanımadığınız yabancı kişilerin sizi instagram üzerinde eklememesi ve takip etmemesi için profilinizi gizlemek isteyebilirsiniz. Siz de başkalarının bu uygulama ile izlemek ve takip etmek isterseniz o kişinin profilinin gizli ya da açık olmasına göre “takip et” butonunu tıklayarak onları takip edebilirsiniz.

instagram-iphone-fotograflar

instagram hesabı üzerinden gizleme işlemi için profilinizi açmalısınız. Ardından sağ üst köşede üst üste 3 nokta işaretini göreceksiniz. Bu işarete dokunduğunuzda karşınıza profil ayarlarınız gelecektir. Ayarlar açıldığında ise Hesap bölümünde yer alan “gizli hesap” seçeneğine dokunmanız halinde üzerinde bulunan top sol yöne kayacaktır. Bu sayede hesabınız gizli olacaktır. Tekrar hesabınızı açık yani aktif hale getirmek isterseniz, topu sağ yöne doğru getirmeniz gerekecektir. Bu sayede instagram’da hesap gizleme işleminizi değişikliğe uğratabilirsiniz. Ayrıca instagram üzerinde paylaştığınız bir fotoğrafı ve videoları da bu sayede gizlemiş olursunuz.

instagram-hesap-gizleme-asil-yapilir

Ancak şunu belirtmek gerekir instagram’da hesap gizleme ile instagram üzerinde oluşturduğunuz tüm profili saklama şansınız yoktur. Yani profilinizi görenler arasından kişileri belirleme gibi bir ayar yoktur. instagram hesabı üzerinden paylaştığınız video ve fotoğrafları sizin, sizi takip etmesine müsaade ettiğiniz kişiler görebilirler. Eğer sizin istemediğiniz biri sizi takip ediyor ve paylaşımlarınıza sizi rahatsız edecek şekilde müdahalede bulunuyorsa o zaman o kişiyi engellemeniz gerekecektir. Engellediğiniz anda o kişi sizi artık takip edemeyecektir. Engelleme yapmak için o kişinin instagramdaki profiline girmeniz, sağ üstteki üç nokta işaretine tıklayarak altında çıkan “engelle” seçeneği ile işlemi bitirmeniz gerekecektir. Böylelikle sizi artık rahatsız edecek bir yorum ya da beğenide bulunmasının önüne geçmiş olursunuz.

 

 

24 Ekim 2016
instagram’da Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
506 kez görüntülendi