İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Günümüzde sosyal medya mecralarına her geçen gün bir yeni özellik ekleniyor. Daha önce tıpkı snapchat’te olduğu gibi hikaye ekleme özelliği çıkaran instagram, şimdilerde de yeni çıkardığı canlı yayın özelliğiyle konuşuluyor. Son dönemlerde instagram kullanıcılarının yeni eğlencesi haline gelen canlı yayın özelliği giderek popülerleşmeye başladı. Peki instagram canlı yayın nasıl bir şeydir? Canlı yayın sayesinde takipçilerinizle anbean neler yaptığınızı paylaşabilir ve onların yorumlarını ve beğenilerini görebilirsiniz. Ayrıca canlı yayın yapmaya başladığınızda takipçilerinize bildirim gidiyor ve böylece takipçilerinizin canlı yayınınızı kaçırma olasılığı da azalıyor. Aynı şekilde sizin takip ettiğiniz bir kullanıcı da canlı yayın yapmaya başladığında siz dahil bütün takipçilerine bildirim gidiyor. Böylece hiçbir canlı yayını kaçırmamış oluyorsunuz.

Peki instagram canlı yayın özelliği nasıl kullanılır? İnstagram’da nasıl canlı yayın başlatılır? Öncelikle instagram ana sayfanızı açıyorsunuz ve en üstte hikayelerin bulunduğu kısmı görüyorsunuz. Kendi profil fotoğrafınıza basıp hikaye atma kısmını açıyorsunuz. Burada, eğer instagram uygulamanızı güncellediyseniz, sol tarafta ”canlı” yazdığını göreceksiniz. ”canlı” yazısına kaydırıp, instagram’da canlı yayın yapma keyfini çıkarabilirsiniz. Canlı yayınınıza başladığınızda takipçilerinize bildirim gideceğini hatırlatmakta da fayda var. Ayrıca canlı yayın sırasında takipçilerinizden birinin size yazdığı her hangi bir şeyden rahatsız olduğunuz anda, bu kişiyi yayından banlayabilir, sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

İnstagram canlı yayın özelliği size sosyal medyada takipçilerinize fikirlerinizi sunmak, kendinizi ve hayatınızı, neler yapıyor olduğunuzu anlatmak için bir kapı açıyor. Eskiden yalnızca fotoğraf paylaşılan instagram artık yalnızca tek yönlü bir sosyal platform değil. Bir çok uygulamanın özelliğini bünyesinde barındıran instagram gün geçtikçe ilerleme kaydetmeye ve gelişmeye devam ediyor.

23 Şubat 2017
İnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
129 kez görüntülendi