Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır?

Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır?

İnstagram hesabı açmak artık hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey haline geldi. Akıllı telefonu olan herkes google play veya apple storedan instagram uygulamasını indirip çok kolay bir şekilde instagram hesabı açabilir. İnstagram en çok indirilen programların arasında il sıralarda yer alıyor. Bunun sebeplerinden birisi de birçok ünlü ismin, sporcunun, futbolcunun, siyasetçinin, şarkıcının instagram hesabı olması ve instagram hesaplarını çok etkin kullanmalarının etkisi de var. Bu ünlülerin hayranı olan milyonlar da onları takip etmek için instagram hesabını kullanıyorlar. İnstagram hesabı açmak için bir kullanıcı adı ve şifre gerekiyor. Bu bilgilerden sonra kişisel bilgileri de girdikten sonra, hesabınızı açabilir ve kullanabilirsiniz. Eğer başka bir hesabınız varsa veya başka birinin hesabını kullanmak istiyorsanız, bir telefonda birden fazla hesap kullanabilirsiniz. Üstelik iki hesabın açık kalması da mümkün.

İnstagram üzerinden ikinci hesabı aktif olarak kullanmak için yapılması gereken birkaç basit işlem var. Öncelikle telefonunuzdaki instagram hesabınıza giriyorsunuz. Alt bölümdeki en sağdaki kafa silüetine tıklıyoruz. Daha sonra sağ üstte ayarları temsil eden çark ikonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan listede an aşağıya iniyoruz. Burada karşımıza arama geçmişini sil, hesap ekle ve çıkış yap seçenekleri çıkıyor. İşte aradığımız hesap ekle butonu. Hemen tıklayarak kullanıcı adı ve şifre ile ikinci hesabı girip aktif hale getirebiliyoruz. Böylece instagram hesabımızda iki farklı hesabı yönetebiliyoruz.

İnstagram çok popüler olduğu için birçok kurum instagram hesabı kullanıyor. Böylece kişiler veya sayfalar hem kişisel hem de kurum veya paylaşım sayfası olarak kullandıkları hesaplarını tek bir telefondan yönetebiliyorlar. İnstagram bu özelliği ile çok kullanışlı bir uygulama. İki hesabı olup da sırayla çıkış yapıp tekrar giriş yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

16 Mart 2017
Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı
53 kez görüntülendi