instagramda Arkadaşlarınızı Nasıl Bulursunuz?

instagramda Arkadaşlarınızı Nasıl Bulursunuz?

Sosyal medya, kişilerin ihtiyaç duyduğu mecralardır. Gelişen ve değişen dünya ile kişiler kendilerine daha özgür bir alan bulmak istiyorlar. Sevdikleri ve arkadaşları ile iletişim halinde olma isteği, sosyal medyada aktif olma fikrinin bir diğer önemli nedeni. Arkadaşlarını takip etmek ve her şeyden haberdar olmak için eğlenceli bir uygulama olan instagram, içerik paylaşma platformudur diyebiliriz. Fotoğraf ve video paylaşımının yapıldığı instagram üzerinden, hesabı olan tüm arkadaşlarınızı ve eski dostlarınızı bulabilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken, instagram uygulamasını yüklemek olacak. Uygulamayı yüklem işleminden sonra, kaydınızı oluşturmalısınız. Kaydınız yapıldığı an artık bir instagram hesabına sahipsiniz demektir. Hesabınızı aktifleştirmek için, takipçiler bulup sizin de hesapları takip etmeniz gerekecektir. Instagrama yeni üye olanların aklında ki en genel soru ise arkadaşlarımı nasıl bulurum sorusu oluyor. Instagramda arkadaşlarınızı nasıl bulursunuz sorusunun cevabı için detaylı bir açıklama sunacağız.

instagramda-arkadaslarinizi-nasil-bulursunuz

Öncelikle, instagram uygulaması üzerindeki arama kısmından ve arkadaş ekle kısmından, tanıdığınız kişilerin ad ve soyadlarını yazıp aratmalısınız. Bazı hesaplar kişinin ad ve soyadı ile açılmışken, bazı hesaplar ise kullanıcıların kendi belirledikleri, kullanıcı adı ile oluşturulmuştur.

Kullanıcı adını bilmediğiniz kişilerin isimlerini yazarak da bulma imkanınız var. Bulamadığınız kişilerin kullanıcı adlarını sorarak, onlara takip isteği gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınızı bulmak için yapılacak bir diğer ve en kullanışlı yöntem ise instagram hesabınızda kendi profil sayfanıza girerek, sağ üst köşede duran üç nokta alt alta işaretine tıklamak olacak. Bu alana tıkladığınız zaman karşınıza üç tane seçenek çıkacak. Bu seçeneklerden ilki, Facebook arkadaşlarınız, ikincisi; instagramın önerdiği kullanıcılar ve sonuncu seçenek ise telefondan arkadaşları bul. Bu seçeneklerden istediğinize tıklayarak, arkadaşlarınızı kolayca bulabilirsiniz.instagramda-arkadas-bulma

Arkadaş bulma ve takip etme işlemi ile sahip olduğunuz instagram hesabı, aktif hale gelecektir. Belirli bir süre sonra takip ettiğiniz kişiler ile olan ortak arkadaşlıklarınız varsa onlar sizlerin ekranına, önerilen kişiler olarak da çıkacaktır. Intagrama yeni katılan ve arkadaşlarını bu platformda takip etmek isteyen kişiler, bu yöntemler ile aradıkları arkadaşlarının hesaplarını kolayca bulabilirler.

14 Ekim 2016
instagramda Arkadaşlarınızı Nasıl Bulursunuz? için yorumlar kapalı
345 kez görüntülendi