instagrama Reklam Nasıl Verilir?

instagrama Reklam Nasıl Verilir?

instagrama reklam nasıl verilir?

Instagram son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya araçlarından. Facebook tarafından satın alındıktan sonra popülerliği daha da artmış bulunmakta. Sosyal medya kullanımı o kadar çok arttı ki firmalar reklamlarını artık buradan vermektedirler. İnstagramdan verilen reklamlar da hedef kitle daha rahat belirlenmekte, kullanıcılar sürekli bilgisayar başında ya da mobil telefonları kullandıklarından dolayı verilen reklamlar daha çok işe yaramaktadır. Instagram platformu sayesinde instagram üzerinden reklam verme alanları oluşturularak firmalar hedef kitlelerine daha rahat ulaşabilmektedirler.

İnstagramdan reklam vermek ilk başlarda biraz uğraştırıcı bir iş. İlk defa reklam vereceklerin biraz çalışması ve araştırma yapması gerekmektedir.  Instagram reklamları yeni olduğundan bu iş için bazı reklam ajansları İnstagram reklamlarını firmalar adına hazırlayıp yayınlamaktadırlar.

intsagrama-reklam-nasil-verilir

Adım Adım Instagrama Reklam Nasıl Verilir?

İlk önce instagram hesabı ve facebook hesabınız birbirine bağlanmalıdır. Çünkü instagram reklamları facebook hesabından yönetilmektedir.

Facebookta reklam verme panelini, soldaki menüde yer alan reklamları yönet linkine tıklayarak açmanız gerekmektedir. Power editör ile reklam verilecek hesabı seçmeniz gerekiyor.

 

Nasıl Bir Reklam Türü İstiyorsunuz?

Reklam kampanyası türünü oluşturmanız lazım. İnternet sitesine tıklama seçeneği en çok kullanılan reklam türüdür. Açık arttırma seçeneğini satın alma türü bölümden seçin. Ve böylece kampanyanızı oluşturmuş olacaksınız.

İnstagram reklamlarının ayarlanacağı ekranda bütçe ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Bütçe ayarlarında günlük bütçe  ayarlanarak yayınlanacak reklamların yayınlanmaya başlayacağı tarih ile yayından kaldırılacağı tarihi belirlemeniz gerekiyor.

Ve şimdi sosyal medyanın reklamlar için en çok kullanılması sebebi olan hedef kitle belirleme işlemlerini yapacaksınız. Buradaki ayarlamalar instagram reklam bütçenizin uygun kullanılması için çok önemlidir. Hedef kitleyi iyi belirlemezseniz reklamları boş yere göstermiş olursunuz. Instagram kullanıcılarının reklamlara boş yere tıklamalarını sağlamış olursunuz. Hedefleme yapıldığında ekranda bir potansiyel kitle reklamı ortaya çıkacaktır. Bu rakamın küçük olması reklam bütçenizin düşük olduğu manasına gelir.

instagram-reklamlari

Sıradaki adım ise instagram reklamlarının ücretlendirilmesi ve optimizasyonu var. Burada reklamların gösterilme başına mı yoksa tıklama başına mı olacağına karar vereceksiniz. Bu karar çok önemlidir. Reklamın amacı ve elde edilecek etkiye göre karar vermeniz gerekir. Reklamlarınızın gün içindeki döngüsünü ise gelişmiş yayın ayarlarından yapılmaktadır.

Reklam oluşturulurken facebook sayfası bağlantınızla birlikte instagram hesabı da seçilerek reklamlar hazırlanmış olacaktır.

İnstagram reklamları görsel içerikleri ön plana çıkardıklarından dolayı hazırladığınız reklamlarda metin içerikli bölümlerin az olmasına dikkat ediniz. Görseli hazırlarken dikkat çekici olarak hazırlayın. Reklamda anlatılmak istenenleri görselinize uygun şekilde hazırlamanız reklamınızın etkili olması açısında çok önemlidir. Video reklamları 30 saniye olmalıdır.

01 Kasım 2016
instagrama Reklam Nasıl Verilir? için yorumlar kapalı
412 kez görüntülendi