instagrama nasıl kayıt olunur?

instagrama nasıl kayıt olunur?

Sosyal medya mecraları, günümüzde birer ihtiyaç durumundadır. Kişiler, sosyal medya alanlarında aktif olmak istiyorlar. Bunun en genel nedenlerinden biri ise her şeyden anında haberdar olma ve her şeyi bir tıkla bulma isteğidir. Akıllı telefonların ve tabletlerin dünyamıza girmesi ile başlayan bu serüven, kişilerin ihtiyacı halini almıştır. En çok kullanılan sosyal medya mecralarının listesinde, ilk sıralarda yer alan instagram, çok popüler ve kullanışlı bir uygulamadır.

instagram-hesap-olusturma

 

instagrama nasıl kayıt olunur?

Instagramı hiç kullanmamış kişiler için, instagrama nasıl kayıt olunur sorusunu detayları ile açıklayacağız. Mobil cihazınıza instagram yüklemek istiyorsanız yapmanız gereken, apple store ya da Google play store alanlarından, uygulamayı aratmak olacak. Günümüzde telefonların işletim sistemleri OS ya da Android tabanlıdır. İşletim sisteminin mağazasına girerek, arama kısmına instagram yazmalısınız.

 

instagram-hesap-acma

Aratma işleminden sonra karşınıza çıkan seçeneklerden, instagramı bulup seçin. Sayfa sizi otomatik olarak yükleme alanına götürecektir. Bu alandan yükle kısmına dokunarak, uygulamanın telefonunuza yüklenmesini bekleyin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama kısa yol olarak ekranınıza düşecektir. Ekranınızdaki instagram logosuna tıklayın. Bu adımdan sonra kayıt penceresi karşınıza çıkacaktır. Kayıt penceresinde, uygulama sizden bir kullanıcı adı isteyecektir. Kendinizin belirlediği kullanıcı adını gerekli alana yazarak oluşturabilirsiniz. Kimi zaman istediğiniz kullanıcı adı başkaları tarafından kullanılabildiği için sistem sizden başka bir kullanıcı adı girmenizi isteyebilir. Kullanıcı adını oluşturduktan sonra yüne aynı pencerede, şifre belirleme kısmını göreceksiniz. Bu alana kendi belirlediğiniz instagram şifresini oluşturacaksınız. Şifrenizi iki kere girmeniz gerekecek bu işlem, şifreyi oluşturmadan önce yanlışlık yapmamanız için gereklidir. İki alana da aynı şifreyi yazarak şifrenizi oluşturacaksınız.

Kullanıcı adı ve şifre oluşturduktan sonra, uygulama sizi diğer aşamaya yönlendirecektir. Bu aşamada karşınıza instagram hesabı oluşturmak için kullanabileceğiniz seçenekler çıkacaktır. Facebook hesabı ile giriş yap, e-posta ile giriş yap ve cep telefonu ile giriş yap seçeneklerinden size uygun olanı seçerek kayıt olma işlemini tamamlayacaksınız. Instagramda hesap açma işlemi adım adım ilerler ve uygulama sizi yapmanız gereken işlemlere yönlendirir. Burada önemli olan adımları takip etmek olacaktır.

11 Ekim 2016
instagrama nasıl kayıt olunur? için yorumlar kapalı
359 kez görüntülendi