İnstagram’a Nasıl Kaydolunur?

İnstagram’a Nasıl Kaydolunur?

İnstagram kaydol konulu açıklamalı yazımıza başlamadan önce kısaca instagramdan bahsedelim. Sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Sosyal medya kullanıcıları da gün geçtikçe artıyor. Hatta 7’den 77’ye artık bu sosyal medya uygulamalarını kullanmayan yok gibi.

Tabletleriniz de yada akıllı cep telefonlarınız da rahatça kullanabileceğiniz bir uygulama sunuyor instagram. İnstagrama kaydolmak çok kolay App store yada Google play marketlerinde kolayca bulabileceksiniz. İOS yada Android işletim sistemine sahip olmanız instagram kaydolmak için engel oluşturmaz.

İphone kullanıcısı iseniz App store yada Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa Google play store’a giriş yapın. Arama kutusuna instagram yazın ve açın. Ardından ekranda Sing Up (Kayıt Ol) ve Login (Giriş) seçeneği karşınıza çıkacak. İlk defa üye olacaksanız. Sign up (kayıt ol) kısmına tıklayın.

Kayıt olmak için tıkladığınızda sizden bazı bilgiler istenecek. Bu bilgiler şöyle;,

Username (Kullanıcı adı)sizinle iletişime geçek insanlar sizin kullanıcı adınızı görecek. Gerçek isim yada takma isim kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz kullanıcı adı başka biri tarafından kullanılmıyor olmalıdır aksi takdirde sistem otomatik olarak reddeder, Email (e-posta adresiniz) kayıt olabilmeniz ve kaydnızı onaylayabilmeniz için mutlaka kullanmakta olduğunuz doğru bir mail adresi girmelisiniz. Yoksa size gelen onaylamayı gerçekleştiremeyeceğiniz için kullanıcı olamazsınız.

Password (Şifre) uygulamayı kullanırken sizden başka biri tarafından istenmeyen olaylar yaşamamak adına kolay tahmin edilemeyecek, çok kısa olmayan bir şifre kullanmalısınız.

Telefon numaranızı (Phone number) isteğe bağlıdır. Sizinle cep telefonu üzerinden iletişime geçilmesini istemiyorsanız yazmak zorunda değilsiniz.

“Set a profile picture” bölümünden profil fotoğrafı ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagrama kaydolmak bu kadar basit. Siz de artık sosyal medyanın bir parçası oldunuz iyi eğlenceler.

23 Şubat 2017
İnstagram’a Nasıl Kaydolunur? için yorumlar kapalı
119 kez görüntülendi