instagrama Bilgisayardan fotoğraf Ekleme

instagrama Bilgisayardan fotoğraf Ekleme

instagrama Bilgisayardan fotoğraf Ekleme

instagrama bilgisayardan fotoğraf eklemek için öncellikle bir Instagram hesabınız olması gerekmektedir. Eğer bir Instagram hesabınız yoksa hemen www.instagram.com’a gidip yeni bir hesap oluşturabilir veyahut Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Bir Instagram hesabına sahip olduktan sonra bile maalesef ki henüz Instagram’ın kendi resmi sitesi olan “www.instagram.com” üzerinden fotoğraf yükleyemiyoruz ama bunun için iki adet çözüm yolumuz var.

İlk Yöntem

bluestack

Birinci yöntemimiz Bluestacks isimli bir program. http://www.bluestacks.com adresinden indirebileceğiniz Bluestacks programı bir Android uygulama platformu. Tabiri caizse bilgisayarınıza bir tablet indirmiş oluyorsunuz. Bluestacks’i indirip kurmuş olduktan sonra sizden bir kereye mahsus olarak Google hesabınızla giriş yapmanızı isteyecektir. Eğer programa güven noktasında sıkıntı duyarsanız yeni bir Google hesabı açarak da giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmış olduktan sonra yapacağımız şey ekranda göreceğiniz menülerden Playstore’a giriş yapmak ve Instagram’ı indirmek.   Kurulum aşaması bittikten sonra instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıp aynı telefonunuzda fotoğraf yüklemiş olduğunuz şekilde yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

 

İkinci Yöntem

gramble

Gelelim ikinci yöntemimize maalesef burada da bir programdan yardım almak zorundayız. Bu seferki programımızın ismi ise Gramblr. Bluestacksin aksine Gramblr tamamen instagrama bilgisayardan fotoğraf yüklemek için yapılmış olan bir yazılım. Aynı zamanda Mac OS X’ler için de sürümü olan yazılım gayet basit bir kullanıma sahip. Programı bilgisayarınıza kurmuş olduktan sonra ilk olarak yapmanız gereken eğer yoksa kendinize bir Gramblr hesabı açmak. Grambler hesabınızı açmış olduktan sonra Instagram hesabınızı Grambler hesabınız ile eşleştirmeniz gerekmekte. Artık bilgisayarınızdan Instagrama fotoğraf yüklemeye hazırsınız. Bundan sonra yapacaklarınız çok basit, ilk olarak ekranda görmüş olduğunuz “drag and drop your media” kısmına Instagrama yüklemek istediğiniz resimi veya videoyu sürükleyip bırakıyorsunuz sonrasında sırasıyla resmînizi şekillendirip arkasından eğer uygulamak istediğiniz bir filtre varsa onu uyguluyorsunuz. Daha sonrasında fotoğrafınız ile birlikte yayınlamak istediğiniz şeyi yazıyorsunuz. Gramblr’ın size tanımış olduğu bir diğer özellik ise daha sonra yükle seçeneği. Bu seçenekle birlikte hemen yükle seçeneklerinden bir tanesini seçip gönder tuşuna bastığınız gibi bilgisayarınızdan Instagram’a fotoğraf yüklemiş olacaksınız.

20 Ekim 2016
instagrama Bilgisayardan fotoğraf Ekleme için yorumlar kapalı
305 kez görüntülendi