instagrama Benzer Uygulamalar Nelerdir?

instagrama Benzer Uygulamalar Nelerdir?

instagrama Benzer Uygulamalar Nelerdir?

 instagram, bilindiği üzere bir sosyal paylaşım platformudur ve her geçen gün kendini yenileyen uygulama dünya çapında çokça kullanılmaktadır. Bu uygulamanın bu kadar popüler olması ile birlikte birçok fotoğrafçılık uygulaması da üretilmeye başlandı. Hepsi instagram gibi sosyal bir platform olmasa da oldukça profesyonel olan fotoğrafçılık uygulamaları mevcut.

instagrama-benzer-uygulamalar

Instagrama benzer uygulamalar nelerdir denildiğinde sayabileceğimiz kaliteli birkaç uygulama var. Bunlardan ilki, Streamzoo. 20 farklı filtre, 15 farklı çerçeve ve 6 farklı kırpma seçeneği sunuyor. Instagram’da olduğu gibi takipçi edinmek, başka insanları takip etmek de mümkün. Ayrıca yine Instagram’da olduğu gibi fotoğraflarınızı Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr uygulamalarınızda da paylaşabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve Instagram’a çokça benzemekte. Hem ios hem de android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

streamzoo-instagrama-benzer-uygulamalar

Bir diğer uygulama, Camera Awesome. Sadece ios telefonlarda kullanılabilen bu uygulamada fotoğraflarınıza 300 çeşit efekt verebiliyorsunuz. Bunun yanında farklı düzenleme seçenekleri de mevcut. Çoğu fotoğrafçılık uygulamasında olduğu gibi bunda da sosyal medyada paylaşım seçeneği bulunuyor. Bir diğer uygulama, Hipster. Hem ios hem de androidde bulunan bu uygulamada fotoğraflarınıza efektler verip sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Bunun yanında uygulama fotoğraflarınıza konum ve tema ekleme seçenekleri sunuyor. Ayrıca yazı ekleyebiliyor veya fotoğraflarınızı kartpostal haline de getirebiliyorsunuz. Arkadaşlarım sekmesi ile de sosyal bir platform haline getirilmiş. Başka bir uygulama, Pxlr-o-matic. Uygulama içi satın alma özelliği bulunan program, farklı bir arayüze sahip. Yine hem android hem de ios telefonlara yüklenebiliyor. Değişik efekt seçenekleri de mevcut. Başka bir benzer uygulama, Snapseed. Google’ın bir parçası olan bu uygulama, kendine has efektler barındırıyor. Işık ayarı gibi birçok ayar seçeneği de mevcut. Farklı çerçeveler de sunan program Google+’da paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Instagram hesabı kullanıyorsanız bu programların da hoşunuza gideceğinden emin olabilirsiniz. Bunun dışında sosyal platform olmayıp sadece fotoğraf düzenleme, efekt verme seçenekleri sunan kaliteli uygulamalar da var. Vsco Cam, Afterlight, Photo Editor by Aviary, Camera+, Facetune, Cymera, Photoplay, Pho.to Lab gibi programlar başarılı fotoğrafçılık programları arasında yer almaktadır.

24 Ekim 2016
instagrama Benzer Uygulamalar Nelerdir? için yorumlar kapalı
441 kez görüntülendi