İnstagram Yepyeni Bir Özellikle Geldi, İnstagram Canlı Yayın

İnstagram Yepyeni Bir Özellikle Geldi, İnstagram Canlı Yayın

İnstagram yepyeni bir özelliği ile bizi kendine yeniden hayran bıraktı. Bu özelliğin çok konuşulacağından eminiz, peki İnstagram’a getirilen bu yenilik nedir? İşte İnstagram canlı yayın özelliği…

Canlı yayını avuçlarımızda taşıyoruz

Çok da eskiye dönmeye gerek yok, insanlar yakın geçmişte canlı bir yayın sürdürebilmek için dev prodüksiyonlara, kaliteli materyallere, yüksek bütçelere ve tüm bunlara değecek bir konu ya da düşünceye ihtiyaç duyardı.

İnstagram canlı yayın özelliği ile tüm bu tabuları ve kuralları kökünden yıkıp adeta medyayı her kesimden insan ile buluşturmayı başardı. Kişiler İnstagram’ın bu yeniliği sayesinde arkadaşları ile sohbet edebiliyor, bir konferans verebiliyor, ürün tanıtabiliyor, bir olay anını görüntüleyebiliyor. Tek yapması gereken şey internete bağlı olması ve telefonunda İnstagram programının yüklemiş olması.

Özelliği sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için ise kaliteli bir ağ bağlantınız ya da internet sağlayıcınız olması gerekiyor. Yapılan yorumlara göre zaman ve eylem arasındaki farklılıklar bu özelliğin dikkat çeken handikapları arasında gösteriliyor.

Canlı yayına hazırız, peki şimdi ne yapmalıyız?

Yapmanız gereken şey basit. Akıllı telefonunuza İnstagram uygulamasını indiriyorsunuz, hesap oluşturup giriş yapıyorsunuz. Daha sonra sizin için açılan ana sayfa ekranını parmağınz ile soldan sağa doğru kaydırdığınızda önünüze kameranın açık olduğu bir ekran çıkıyor işte artık İnstagram canlı yayın özelliği sizinle birlikte canlanmaya hazır. Ekranda sol alt köşedeki canlı yayın butonuna tıkladığınızda program internet sağlayıcınızın yeterli olup olmadığını kontrol edecek.

Son adım, artık canlı yayındasınız. Burası sizin mini haber bülteniniz ya da sinema filminiz belki de belgeseliniz. Siz hangisini isterseniz.

15 Şubat 2017
İnstagram Yepyeni Bir Özellikle Geldi, İnstagram Canlı Yayın için yorumlar kapalı
151 kez görüntülendi