İnstagram Verileri Nasıl Silinir?

İnstagram Verileri Nasıl Silinir?

İnstagram, 2010 yılında ios cihazlarda kullanılabilen bir uygulama olarak ortaya çıkmıştır. Tüm cihazlarda kullanılmasından sonra dönemin en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması halini almıştır. Günde milyonlarca fotoğraf paylaşılan uygulama büyük bir hızla yayılmıştır. Son günlerde gelen İnstagram snapchat özelliğiyle de ilgiyi üzerine tekrar çekmeyi başarmıştır. Peki instagram verilerini nasıl sileriz?

Hesabı geçici olarak ya da kalıcı olarak nasıl kapatırız?

instagram-verileri

İnstagram hesabı nasıl silinir?

Öncelikle instagram hesabını silmek istiyorsak bu işlemleri telefon veya tablette bulunan instagram uygulaması üzerinden yapmamız mümkün değil. İlk olarak bilgisayar üzerinden instagram.com’a girerek geçici ya da kalıcı olarak kaldırmak istediğimiz hesabımızdan giriş yapmamız gerekli.

İnstagram hesabını silebilmek için sistem 2 yöntem sunuyor.

  • Hesabı geçici olarak kapatma

Bu haftada sadece bir defa yapabildiğiniz ve kapattıktan sonra istediğiniz zaman instagram uygulaması üzerinden hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girerek hesabınızı tekrar aktifleştirebildiğiniz bir işlem.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için bilgisayar üzerinden instagram.com’dan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır. Profil sayfasından Profili Düzenle kısmına girilir. Profili düzenle sayfasının alt kısmında bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısına tıklanır. Aşağıdaki uyarı görüntülenir.

“Merhaba kullanıcı,

Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir.

Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.”

Sonrasında hesabını neden kapatmak istediğine dair soruyu yanıtlayarak ve şifrenizi tekrar girerek hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Ya da instagram hesabına bilgisayardan giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki linke tıklanarak hesap geçici olarak kapatılabilir.

İnstagram hesabını geçici olarak kapatmak için;

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

instagram-verileri-ile-ilgili

  • Hesabı kalıcı olarak kapatma

İnstagram hesabı kalıcı olarak kapatılmak isteniyorsa tüm verileri silinir. Tekrar giriş yapılamaz ve fotoğraflara ulaşılamaz. Aynı kullanıcı adını bir daha almam mümkün değildir. İşlemi yapmak için aşağıdaki linke tıklanır. Hesabın neden kapatıldığına dair soru yanıtlanır. Şifre tekrar girildikten sonra instagram hesabı kalıcı olarak kapatılmış olur.

İnstagram hesabını kalıcı olarak kapatmak için;

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İnstagram hesabı geçici ya da kalıcı olarak kapatıldığında kısa bir süre hala aktifmiş gibi gözükür. Bu işlemin başarısız olduğu anlamına gelmez. Veriler yenilendiğinde hesap kapatma tamamen gerçekleşir.

12 Kasım 2016
İnstagram Verileri Nasıl Silinir? için yorumlar kapalı
300 kez görüntülendi