instagram Stories’e Galeriden Fotoğraf veya Video Nasıl Eklenir?

instagram Stories’e Galeriden Fotoğraf veya Video Nasıl Eklenir?

instagram Stories’e Galeriden Fotoğraf veya Video Nasıl Eklenir?

Bu yazımızda instagram stories’e galeriden fotoğraf veya video nasıl eklenir onu göreceğiz. Sosyal medya devlerinden instagram, geçtiğimiz aylarda hikayeler adı verilen yeni bir uzantı getirdi. Hikayeler denen bu kısımda anlık olarak fotoğraflar veya videolar çekip yüklenebiliyor. Belirli bir zaman aralığı belirleyip o kadar süre fotoğrafın veya videonun hikaye kısmında kalmasını sağlayabiliyoruz. Bu eklenti sayesinde hem anlık olarak yaptığımız çekimleri paylaşabiliyor hem de çevremizden ve dünyadan pek çok kişinin hayatına bir parça yaklaşabiliyoruz.

instagram-stories-isinli-kedi

instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Yapmış olduğunuz bu çekimler ana sayfa ekranının üst kısmında yuvarlak içinde gözükmektedir. Tüm takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini ana sayfa ekranının üst kısmında görebilirsiniz. Takip etmediğiniz fakat popüler olan kişilerin hikayelerine ise anasayfa ekranının sağında bulunan keşfet kategorisinde denk gelebilir ve istediğinizin üzerine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Özellikle instagram fenomenlerinin ve ünlülerin tercih ettiği hikayeler kısmı sayesinde, pek çok insan sevdiği bu ünlülerin hayatı hakkında fikir sahibi olabiliyor ve onları yakından takip edebiliyor. Bu eklenti size sadece o anda yaptığınız çekimleri paylaşma imkanı sağlamıyor, bununla beraber son 24 saat içerisinde yaptığınız çekimleri de galerinizden bulabilir ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

instagram-fotograflari

instagram Stories için Fotoğraf veya Video Paylaşımı

Galeriden istediğiniz fotoğraf veya videoyu paylaşmak ise son derece kolay. İlk olarak telefonunuzdan instagram uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan ana sayfa ekranını sağ tarafa doğru parmağınızla kaydırıyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra hikayeler kısmına geçmiş oluyorsunuz. Bu ekran size fotoğraf veya video çekme imkanı sağlar. Fotoğrafı veya videoyu çekebilmenize olanak sağlayan ön veya arka kameranın açık olduğu bu ekranda istediğiniz gibi çekiminizi yapabilirsiniz. Ancak son 24 saat içerisinde çekmiş olduğunuz bir görüntüyü paylaşmak da mümkün. Bunun için ekranı aşağı doğru kaydırmanız gerekiyor. Çekim yapacağınız ekranı aşağı doğru kaydırdığınız anda, üst köşede son 24 saat içerisinde yapmış olduğunuz çekimler gözükecektir. Hem fotoğraflarınızın hem de videolarınızın olduğu bu kısımdan görüntüleyebilirsiniz. Hikayeler kısmında yayınlamak istediğiniz fotoğraf veya videonuzu bu şekilde seçebilir ve hikayelerinizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Tıpkı anlık çekimlerde olduğu gibi galeriden seçim yapılarak belirlenen fotoğraf ve videolar da ana sayfa ekranının üst kısmında yuvarlak içinde gözükmektedir.

26 Ekim 2016
instagram Stories’e Galeriden Fotoğraf veya Video Nasıl Eklenir? için yorumlar kapalı
782 kez görüntülendi