instagram Stories Nasıl Kullanılır?

instagram Stories Nasıl Kullanılır?

instagram Stories Nasıl Kullanılır?

İletişim çağının yaygınlaşması ve günümüzde teknolojinin gelişmesi, internet kullanımının artması ile birlikte, bireylerin neredeyse tamamı instagram ile tanışmış durumda. Genci, yaşlısı farketmez her birey sosyal ağları aktif kullanmak ve günlerinin neredeyse tamamını bu sosyal ağlarda geçirmekte. Yaşlı amcalardan tutunda, ilkokul çağındaki küçücük çocuklar bile şuan popüler olan sosyal ağların neredeyse tamamına üye durumda. Hal böyle olunca sosyal ağları kullanmayan bireyler yadırganıyor denilebilir.

instagram-lazerli-kedi
instagram sosyal ağlar arasında son zamanlarda popülerliği oldukça artmış ve çok fazla kullanıcı sayısına ulaşmış bir sosyal site olarak dikkat çekmekte. Ünlülerin sosyal hesaplarından tutunda, ticaret amaçlı hatta kullanılan hatta bireylerin hayvanları adına açtıkları hesaplar bile bulunmakta. Bunca instagram kullanıcısı varken neden büyüklerimiz ya da küçük arkadaşlarımızın bile bir instagram hesabı olmasın öyle değil mi?
Instagram Hesabı açmak, tüm akıllı telefonlardan sağlanabileceği gibi, bilgisayar üzerinden de açılabilmektedir. Akıllı telefonlarda ise App Store ve Google Play üzerinden kolayca uygulamayı indirerek, kullanıcı adı ve şifre ile kullanmaya başlamak oldukça kolay. Uygulamayı kolayca indirdikten ve fotoğraflarınızı yüklemeye başladıktan sonra ise tek yapmanız gereken, günümüzde neredeyse her birey tarafından tercih edilen bu sosyal ağın keyfini çıkarmak denilebilir.

instagram-stories
Peki ya instagram stories nasıl kullanılır? Diye soracak olursanız eğer, cevap oldukça basit: anlık fotoğraflar yükleyerek. Instagramın son dönemde güncellenmesi ile birlikte yeni eklenen özelliği stories sayesinde anlık fotoğraf çekip paylaşabilmeniz mümkün. Bu özelliği ile Snapchat’i taklit ettiğine dair eleştirilere maruz kalsa da pek çok instagram kullanıcısı bu uygulamaya alışmış bile diyebiliriz. Stories’e fotoğraf yüklemek istediğinizde ekranı sağa kaydırarak anlık fotoğrafınızı çekmeniz ve daha sonra ok işaretlerini takip ederek bunu paylaşmanız mümkün. Oldukça basit ve pratik bir işlem. Öyle ki snapchat üzerinden çektiğiniz filtreli fotoğraflarınızı da stories üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu işlemi yaparken paylaştığınız hikayenizi kimlerin görebileceğine ya da göremeyeceğine dair gizleme işlemini ise stories sayfasındaki sol üst köşede bulunan ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Bu sayede hem instagramda fotoğraflarınızı paylaşabilir hem de istemediğiniz kişilerin görmesine engel olabilirsiniz.

15 Ekim 2016
instagram Stories Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı
285 kez görüntülendi