instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Son yılların popüler sosyal ağ uygulaması olan instagram güncellemelerinde getirdiği yenilikler ile şu sıralar isminden oldukça fazla bahsettiriyor. Güncellemeleri ile birlikte değişen tasarımının kullanıcıların çoğu tarafından beğenilmemesi bir yana artık engellediğimiz kullanıcılar ile olan mesajlarımızda otomatik olarak siliniyor. Evet, güncelleme öncesinde bir kişiyi engellediğinizde mesajlaşmalarınız olduğu gibi dururken artık engellemiş olduğunuz kişi ile olan konuşmalarınıza erişiminiz mümkün değil.

instagram-telefonda-logolar

 

Peki bu mesajları geri getirmenin bir yolu yok mu?

Cevabımız maalesef, instagramda silinen mesajlarınızı geri getirmenin bir yolu yok. Ne yazık ki Facebook ve Twitter da olduğu gibi instagram uygulaması mesajlarınızı geri planda sa

klamıyor. Bu sebeple ister kendi silmiş olduğunuz mesajlar olsun isterseniz engellemiş olduğunuz kişiden ötürü otomatik silinen mesajlarınız olsun silinen mesajlarınız tamamen kayboluyor.

Yalnız bildiğiniz üzere konuşmalar iki taraflı olarak kaydedildiğinden dolayı şayet karşı taraftaki kişi ile irtibat halindeyseniz konuşmaların bir kopyasını ondan talep edebilirsiniz.

instagram-silinen-mesajlari-geri-getirme

Peki mesajlarınızın yedeğini nasıl alabilirsiniz?

Ne yazık ki instagram uygulamasında mesaj yedekleme sistemi de bulunmamakta. Ancak size önerimiz önemli mesajlarınızın screen shot (ekran görüntüsü alma) alarak yedekleme yapmanız. Böylece isteminiz dışında mesajlarınız silinmiş olsa onlara tekrardan ulaşabilirsiniz.

Karşı taraftaki mesajlarımızı silmek mümkün mü?

Güncelleme öncesinde karşı taraftan silinmesini istediğiniz mesajları işaretleyip uygulama üzerinden silebiliyordunuz. Ancak son güncelleme ile artık bu özellikte kaldırıldı. Bundan böyle kendi gelen kutunuzdan silindiğiniz mesajlar karşı tarafta kalmaya devam edecektir.

Bu bilgiler dâhilinde bundan böyle instagram hesabınızdan kişi engellerken yada mesajlarınızı silerken yedeklerinizi almayı unutmayın.

 

17 Ekim 2016
instagram Silinen Mesajları Geri Getirme için yorumlar kapalı
1.788 kez görüntülendi