instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

instagram hesabınıza erişim sağlayamıyor ve giriş yapamıyorsanız, bu yazımız sizin için.

Hesabınıza giremiyor oluşunuzun birden çok nedeni olabilir;
1- Hesabınızı daha önce silmiş olabilirsiniz.
2- Şifrenizi veya mail adresinizi yanlış hatırlıyorsunuzdur.
3- Şifreniz bir başka şahıs tarafından çalınmış ve değiştirişmiş olabilir.
4- Hesabınıza instagram yönetimi tarafından blok konulmuş olabilir.

instagram-hesap-kurtarma
Silinen instagram hesabınızı geri getirebilmeniz için öncelikle bu sebeplerden hangisinin olduğunu anlamanız gerekiyor. Bunu anlamanız ise oldukça basit;
Şayet hesabınızı daha önceden silmiş iseniz bu mail adresine ait hesap bulunamamaktadır uyarısı alacaksınız. Bu durumda ise ne yazık ki geçmişte ki instagram hesabınızı kurtarabilmeniz mümkün değil. Aynı maili kullanarak aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap açabilirsiniz ama eski hesabınızda ki verileri bu hesabınıza aktarmanız yine mümkün olmayacaktır.

Ekranda “Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır” yazısını görüyorsanız hesabınız instagram yönetimi tarafından silinmiş demektir. Bu durumda https://help.instagram.com adresine girerek İnstagram yönetimi ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Sorunun ne olduğunu açık bir şekilde belirtirseniz muhtemelen birkaç hafta içerisinde size mail yoluyla geri dönüş yapacak ve bir kurtarma linki yollayacaklardır.
Bunlardan hiç biri değilse ya şifrenizi unuttunuz ya da hesabınız çalınmış demektir. Şimdi bu durumda hesabınızı nasıl kurtaracağımıza bakalım;

instagram-hesap-geri-getirme
Çalınan Şifresi Unutulan instagram Hesabını Geri Getirme

Burada size iki farklı yöntemden bahsedeceğiz. “Güvenliğiniz için şifrenizi yeniledik”, “Hesabınızı koruma altına aldık” gibisinden uyarılar ile karşılaşıyorsanız 1. Yöntemi kullanmanız daha pratik olacaktır.
1.Yöntem: Vermiş olduğum linke (https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr) gidin ve size sorulan kullanıcı adı, mail gibi bilgileri doldurun. Şayet doğru bilgileri girmiş iseniz mail adresinize şifre yenileme linki gönderilecektir.
Aynı şekilde instagram uygulamasının giriş ekranında bulunan “giriş detaylarını unuttun mu” yazısına tıklayarak da şifrenizi benzer bir şekilde yenileyebilirsiniz.
2.Yöntem: Hesabınızın çalındığından eminseniz bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. instagram’ın yardım sayfasında bulunan (https://help.instagram.com/contact/740949042640030) linke gidin ve oradaki forumda size yöneltilen soruları doğru bir şekilde cevaplayın. Formun doldurulması sırasında güvenlik amacı ile kimliğinizin fotoğrafını veya sizin fotoğrafınızı isteyebilirler. İstenilen fotoğrafları mail adresine ekleyerek gönderebilirsiniz.
Yoğunluk durumuna göre birkaç hafta içerisinde formunuz incelenip sonucu size mail yolu ile bildirilecektir.
Şayet yukarıda bahsetmiş olduğum yöntemleri doğru bir şekilde uygulamış iseniz yüksek ihtimal instagram hesabınız geri iade edilmiş olacaktır.

15 Ekim 2016
instagram Silinen Hesabı Geri Getirme için yorumlar kapalı
4.693 kez görüntülendi