Instagram Şikayetlerinde Bildirim Gider Mi?

Instagram Şikayetlerinde Bildirim Gider Mi?

Sosyal medya kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği konulardan biride sözlü ve görsel tacizlerde bulunulmaktır. İnstagramı bu amaçla kullanan kişilerin tacizlerine maruz kalan İnstagram kullanıcıları, şikayetlerini İnstagram şikayet birimine iletmeleri halinde yapılan gerekli işlem anında başlatılır. En kısa sürede şikayeti inceleyen İnstagram yetkilileri hesabını kötüye kullanan kişiye gerekli cezayı uygulayarak hesabını kapatır Şikayet sahibine de gelişmeler ile ilgili bilgi aktarımında bulunur.  İnstagramda yaptığınız tüm şikayetleri ise sadece İnstagram yöneticileri görür ve sayfanızın herkese açık olan bölümünde yer alamz.

SOSYAL MEDYA TACIZCILERI SIKINTI YARATIYOR;

Sosyal medyayı insanları taciz etmek amacı ile kullanan kişilerin yarattığı rahatsızlık instagram kullanıcılarınında sürekli şikayette bulunduğu bir problem. Hiç tanımadığınız birinin size gönderdiği hakaret yada cinsel içerikli gönderilerin önüne geçmek için İnstagram yöneticilerine şikayette bulunabilirsiniz. İnstagman sayfanızda bulunan şikayet butonuna basarak karşınıza çıkan formu doldurmanız ardından da göndermeniz yeterli olacaktır şikayetiniz için yeterli olacaktır.

Kişilik haklarına büyük önem veren İnstagram, kullanıcısının bu şikayetini dikkate alarak gerekli incelemeyi başlatır. Şikayet yerinde ise tacizci kullanıcının hesabı kapatılarak cezalandırılırken , madur kullanıcıya da gelişmeler hakkında geri bildirimde bulunulur.

SAHTE HESAPTAN GELEN TACİZLER;

Tüm bu şikayetleri inceleyen İnstagram çoğunlukla tacizci kullanıcıların sahte hesaplar aracılığı ile bu faaliyetlerini yürüttüğünü  ortaya çıkarttı. İnstagram kullanıcılarının bu madurriyetlerine yenilerinin eklenmemesi içinde gerekli gizlilik ilkeleri de uygulanır. Sahte  hesap açımının önüne ne yazıkki geçilemezken bu hesaplardan gelen mesajları  spam olarak engellemeniz rahatsızlığınızın önüne geçebilir.  İnstagramda bulunduğunuz şikayetleri sadece İnstagram yöneticileri görebilir. Eğer şikayetinizin asılsız olduğu ortaya çıkarsa tacizci için uygulanan prosödür sizin içinde geçerli olur. Hesabınız asılsız şikayet nedeniyle ya kapatılır yada bir süreliğine durdurulur.

17 Mart 2017
Instagram Şikayetlerinde Bildirim Gider Mi? için yorumlar kapalı
62 kez görüntülendi