İnstagram Şikayet Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Şikayet Nasıl Geri Alınır?

İnstagramda Şikayeti Geri Alma Yapılır Mı?

İnstagramda şikayeti geri alma gibi bir özellik bulunmamaktadır. Bilindiği gibi instagram sosyal paylaşım ağları arasında en çok kullanılan paylaşım sitelerinden birisidir. Yüksek bir müşteri sayısı ile birlikte farklı kesimlerden ve kitlelerden milyonları bulan insanları instagram çatısı altında toplayarak birbirleri ile tanışma ve resim, yazı, video gibi paylaşımlarda bulunma şansı tanıyan bir siteye sahip olduğu için bu ortak çatı altında zaman zaman anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. İnstagram çatısı altında yaşanan bu anlaşmazlık ve uyuşmazlıkların ileri aşamalara geçerek haraket, tehdit veya küfür düzeyinde ortaya çıkması bu duruma maruz kalan kullanıcılara şikayet hakkını vermektedir. Şikayet hakkını kullanmak isteyen bir kullanıcının yapması gereken şey ise instagram şikayet botunu kullanarak maruz kaldığı durumu kendisine yaşatan kullanıcıyı şikayet etmek.

İnstagrman direct mesaj bölümü aracılığı ile olsun, yapılan paylaşımların yorum alanları ile olsun, farklı alanlarda yapılan açıklamalar yolu ile olsun instagramda kendisi aleyhinde rencide edici bir bilgi paylaşımı veya söylemde bulunma gibi davranışlarda bulunan kişiler, bu eylemi gerçekleştirdikleri bölümde yaptıkları işlemin ispatlanması durumunda ciddi cezai yaptırımlara maruz bırakılabiliyorlar. İnstagram kullanıcılarının şikayet botu ile yaptıkları şikayetler ise geri alınamıyor. Her ne kadar instagramda şikayeti geri alma mümkün müdür diye instagram yardım bölümüne zaman zaman sorular sorulsa da bu sorulara şimdilik verilen cevap ne yazık ki hayır cevabı olmaktadır.

İnstagramda şikayeti geri alma gibi bir özellik bulunmasa da hakaret, tehdit, küfür ve diğer aşağılayıcı davranış veya paylaşıma maruz kalan kullanıcının yaptığı şikayetin durumu değerlendirildikten sonra, şikayet edilen kişinin işlediği suçun karşılığı olan cezai yaptırım belirli bir zaman diliminde yeniden gözden geçirilerek askıya alınabiliyor veya iptal edilebiliyor.

 

10 Mart 2017
İnstagram Şikayet Nasıl Geri Alınır? için yorumlar kapalı
83 kez görüntülendi