Instagram Şifremi Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram Şifremi Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram şifre unutma olayı, her Instagram kullanıcısının başına gelebilir. Kullandıkları bilgisayar, tablet ve telefonlarda Instagram hesaplarını her daim açık tutan kullanıcılar, şifreyi girmeye girmeye zamanla unutabiliyorlar. Özellikle birden fazla sosyal medya kanalıyla haşır neşir olanlar, hesaplarında farklı şifreler kullandıklarında sonradan bu şifreleri hatırlamakta zorlanabiliyorlar veya şifreleri karıştırabiliyorlar. Aynı şifreyi kullanmak ise güvenlik açısından açıklara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle mevcut şifreleri bir kenara not etmek, en iyi yollardan biri olarak gözüküyor. Peki unuttuğunuz Instagram şifrenizi nasıl öğrenebilirsiniz?

Instagram Şifre Bulmak

Instagram şifre bulma yöntemi olarak, şifre sıfırlama en garanti yol olabilir. Veya giriş ekranından, giriş yapmayla ilgili yardım al bağlantısına tıklayıp, Instagram parola hatırlatma linkiyle yeni parola oluşturabilirsiniz. Ardından mail, sms ya da Facebook yolu ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi ilgili kısma yazın, e-posta ile yenile seçeneğini tıklayın. Ardından Instagram’dan mailinize gelen bağlantı linkine tıklayarak yeni bir parola belirleyin. Mail yerine sms yolunu ve Facebook’u kullanarak da şifre yenilemeniz mümkün.

Sms seçeneğini seçerek, açılan ekrana cep telefonu numaranızı yazın. Telefonunuza gelen kısa mesajdaki linke tıklayın ve yeni şifrenizi belirleyin. Son yöntem ise Facebook ile yenileme seçeneği. Facebook ile’yi seçtikten sonra Facebook hesabınıza giriş yapın. Facebook’a en son bağlandığınız hesap, Instagram tarafından size gösterilecek ve ardından yeni bir şifre belirlemeniz istenecek. Böylelikle Instagram şifre bulmanın çeşitli yollarını artık biliyorsunuz. Ancak siz yine de işinizi garantiye alın. Elbette ki hatırlaması kolay, sıradan, tahmin edilebilecek şifreler kullanmayın. Ancak kullandığınız şifre karmaşık da olsa, mutlaka bir köşeye not edin. Sonradan Instagram şifrenizi yenilemekle uğraşmak yerine, bu vaktinizi çektiğiniz fotoğrafları paylaşarak değerlendirin.

02 Mart 2017
Instagram Şifremi Nasıl Öğrenebilirim? için yorumlar kapalı
105 kez görüntülendi