Instagram Şifre Unutanlar İçin Şifre Yenileme

Instagram Şifre Unutanlar İçin Şifre Yenileme

Sosyal ağlar bilindiği üzere internet ve gelişen teknolojiler ile birlikte hayatımızın büyük bir kısmında yer etmeye başlamıştır. Özellikle sosyal ağların bireyler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor olması, bireylerin günlük hayatta yaşadıkları her şeyi bu ağlarda neredeyse günün her saati paylaşıyor olması ister istemez sosyal ağların popüleritesini arttırmış durumdadır. En çok tercih edilen sosyal ağlardan biri olan instagram da her yeni gün kullanıcı sayısını arttırmakta ve farklı özellikler eklenerek popülerliğini devam ettirmektedir.instagram-sifre-yenileme

İnstagram uygulaması bu kadar popüler olmasına rağmen, yeni kullanıcılar ve ilk defa bu ağı kullanmaya başlayan bireyler için biraz karışık gelmektedir. En çok problem oluşturan durumlardan birisi de instagram şifresinin unutulması ve instagram hesabına giriş yaparken bu nedenle sıkıntılar çıkmasıdır. Bireylerin doğal olarak günlük yaşantısı içerisinde özellikle akıllı telefonları üzerinden oluşturdukları uygulamalar ile birlikte kullandıkları pek çok şifre bulunmaktadır. Durum böyle olunca da hangi sosyal ağa hangi şifreyi koyduklarını unutmaları kaçınılmazdır.

sifre-yenileme

Instagram şifre yenileme düşünüldüğü kadar zor ve zaman gerektiren bir uygulama değildir. Bireyler sosyal ağlara kayıt olurken özellikle e-posta adresi belirtmek zorundadır. Bunun sebebi ise herhangi bir durumda belirtilen e-posta adresine bildirim gitmesi ya da böyle şifreyi unutma gibi problemlerle karşılaşıldığında şifrenin kolayca yenilenmesini sağlamak amacıyladır. Eğer instagram şifrenizi unuttuysanız uygulamanız gereken adımlar oldukça basittir. İnstagram hesap açma profiline giriş yapıyorsunuz, arkasında şifre giriş bölümün altında şifremi unuttum sekmesini tıklamanız yeterli. Daha sonra açılan pencereden e-posta adresini yazabilirsiniz ya da e-posta adresiniz kayıtlı olabilir. Bu aşamayı da atladıktan sonra belirttiğiniz e-posta adresinize giriş yapmanız ve instagramdan gelen mail de şifre yenileme sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra şifre yenilemek adına tekrar instagram sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız. Bu sayfadan yeni şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan noktalardan biri her zaman hatırlayabileceğiniz bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Ancak her zaman hatırlayabileceğiniz bir şifre belirlerken doğum tarihiniz ya da isminiz gibi basit şifrelerden uzak durmanız sosyal ağınızın güvenliği açısından her zaman daha iyi olacaktır.

06 Ekim 2016
Instagram Şifre Unutanlar İçin Şifre Yenileme için yorumlar kapalı
444 kez görüntülendi