İnstagram Reklam Sorunlarını Giderme

İnstagram Reklam Sorunlarını Giderme

İnstagram reklamları kişilerin instagram akışında takip ettikleri kişilerin paylaştıkları video ve fotoğraflarla birlikte görülür. Reklamlar seçilen formatlara göre çeşitli şekillerde sayfalarda yer alabilmektedir. Bu reklamları oluştururken ya da yönetirken çeşitli reklam sorunlarıyla karşılaşmak mümkündür.  Bu reklam sorunlarını gidermenin çeşitli çözüm yolları vardır.

En Sık Karşılaşılan Reklam Sorunları

Bağlantı Tıklamaları

Çeşitli platformlarda yönlendirme hedeflerine verilen bağlantıların tıklama sayılarıdır. Bu tıklamalar dışında bulunan, yan, sayfadaki diğer tıklamalar bağlantı tıklamalarından fazla olabilmektedir. Reklamı gören kişi tıklama yapmadığında bunu tıklama değil bağlantı tıklaması olarak görürüz. Reklamımızda ki bağlantı reklamı gören kişiyi başka bir sayfaya yönlendirdiğinde bağlantı tıklamalarımız fazla olabilir.

Reklam Görselleri

Reklam görselleriniz istediğiniz şekillerde ya da düzgün görünmeyebilir. Bunun başlıca sebebi görselin boyutlarından kaynaklanmaktadır. Kullandığınız reklam türüne göre boyut seçmeniz gerekmektedir. Genel olarak tercih edilen reklam görsel boyutu 1200/628 pikseldir.

takipci-kasma-nedir

Reklam Gösterimleri

Reklamlar beklenilen gösterime ulaşmıyorsa dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Kampanya, reklam seti ve reklamın aktif olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Harcama sınırına ulaşılamamış olabilir. Bunun içinde reklam bütçesi arttırılabilir. Reklamların onaylanıp onaylanmadığına dikkat etmek gerekir. Onay için reklam şartlarına ve koşullarına bakılmalıdır. Reklamın hedef kitlesiyle alakalı olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Organik Gözükme

İnsanların reklamlarınızı site dışı bağlantı ve dönen formatla görebilmesi için kişilerin sayfalarında reklam olarak girmeniz gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda reklamlar, reklam olarak değil organik olarak görünebilir.

Kişi reklamınızı beğenir ya da beğeni yaparsa bildirim alabilirsiniz ve bu bildirimde içerik organik olarak gözükebilir.

Ok Düğmesi

Reklamınız instagram sayfasında birilerine sunulursa bu kişiler beğeni yapabilirler ya da yorum paylaşabilirler. Ya da arkadaşlarını bu gönderilere etiketleyebilirler. İçerik ancak organik olarak göründüğünde bu paylaşımlar yapılabilmektedir.

instagram

Reklam Yorumlarını Yanıtlama

Sayfa ayarları üzerinden bir hesap eklenmediyse yapılan yorumları cevaplamak mümkün değildir. Business Manager’a ya da sayfaya hesap eklenmesi gerekmektedir. Bunlar yapılışsa ve yine de yorumları yanıtlayamıyorsanız instagram hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

07 Aralık 2016
İnstagram Reklam Sorunlarını Giderme için yorumlar kapalı
324 kez görüntülendi