İnstagram Reklam Sonuçları Nasıl Ölçülür?

İnstagram Reklam Sonuçları Nasıl Ölçülür?

Sosyal medyanın yakaladığı ivme tam manası ile yazılı basın görsel basın ve sesli basının büyük bir mücadeleye girişmesine neden olmuş durumda. Söz konusu reklamlar ve reklam gelirleri olduğunda basın kuruluşlarının ana gelir kaynaklarından olan reklamlar bu kuruluşların olmazsa olmaz gelir kaynakları arasında yer alıyor. Fakat gelişen teknoloji ve yükselen bağlantı hızları ile sosyal medya ve sosyal medya markaları başlıca bir rakip haline dönüşmüş durumda. İnsanların büyük oranda değişen vakit geçirme ve meşgul olma istatistiğinin internetten yana olması bu alanın reklam için olağan üstü bir merkeze dönüşmesine neden olmuş durumda.

İnstagram Reklam Sonuçları Nasıl Ölçülür?

Son yıllarda hayatımıza sadece fotoğraf paylaşılan bir platform olarak giren instagram yakaladığı yüksek kullanıcı sayısı ile büyük sosyal medya devlerinin bir anda dikkatini çekerek Facebook tarafından satın alınmış durumda. Özellikle reklamlar için uygun bir alt yapı sunan instagram hesabı olan kullanıcılar yüksek takipçi sayısı ile bireysel hesapları ile reklam gelirleri elde etmeyi başarmış durumda. İnstagram son aylarda yayımladığı güncellemeler ile artık birçok istatistiki veriye ulaşmanıza olanak sağlıyor. Kullanıcıların en sık sorduğu sorulardan olan instagram reklam sonuçları nasıl ölçülür? Sorusuna son güncelleme ile kolaylık sunuyor. Fakat intagram reklam sonuçlarını görebilmek için mutlaka bir Facebook hesabınız olmak zorunda.

Reklamları yayınlamaya başladıktan sonra reklam yöneticisine girerek görebilirsiniz. Ayrıca reklam yöneticisinde Facebook reklamları ve İnstagram reklamları aynı bölümde görüntülenmektedir. Reklam yöneticisinde isteğiniz doğrultusunda özelleştirmelerle reklamlarınızın istatistikleri konusunda daha pratik bilgilere erişmeniz mümkün olabilmektedir. İnstagram reklam ölçümlerinde görüntüleme önemli veri olarak görülüyor olsa da yorumlar beğeniler profil ziyaretleri ve reklamların varsa ana reklam sitelerine ziyaretler büyük önem taşıyor.

Ayrıca İnstagram hesabınızda istatistiki verileri görebilmeniz için instagram hesabınızı işletme profiline çevirmeniz gerekmektedir. Profilinizde yer alan istatistik simgesine tıkladıktan sonra söz konusu verileri bu alanda incelemeniz mümkün olabilmektedir. Fakat mobil platformlar için henüz instagram istatistiki verileri görüntülemek için bir güncelleme yayımlamış değil. Bu veriler sadece masa üstü ve diz üstü bilgisayarlar ile erişilen instagram sayfasından elde edilebilmektedir.

 

19 Aralık 2016
İnstagram Reklam Sonuçları Nasıl Ölçülür? için yorumlar kapalı
243 kez görüntülendi