instagram Profil Fotoğrafı Ekleme

instagram Profil Fotoğrafı Ekleme

instagram Profil Fotoğrafı Ekleme

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan instagram, gün geçtikçe daha da popüler bir hal almaya başladı. Fotoğraf ve video paylaşabildiğimiz içeriğe sahip olan instagram, takip ettiğimiz instagram hesabı kullanıcılarının paylaştığı fotoğraf ve videoları görmemizi sağlıyor aynı zamanda direkt mesaj işleviyle de anlık iletişime geçme olanağı sağlıyor.

Instagram kullanıcılarının, instagram hesaplarını oluşturduklarında kendi sayfalarını kişiselleştirmek adına profil resmi, açıklama kısmı gibi alanları kendi isteğimiz doğrultusunda kullanabiliriz.
instagram-profil-degistirme-ekrani

Instagram hesabı açan kullanıcılar için öncelikle bizi diğerlerinden ayırmaya yarayan bazı isim ve nick benzerleri arasından sizi takip etmek isteyen kullanıcıların sizi kolaylıkla bulabilmesi için profil resmi kullanmanız gerekir.

instagram profil fotoğrafı nasıl eklenir?  Sorusuna cevap bulacağınız bu yazıda aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız gerekir.

Öncelikle ilk defa instagram hesabı kullanacaklar için kayıt işlemine başlarken e-posta ya da telefon numaranızla kayıt olma seçeneklerden birini seçtiğinizde bir sonraki adım adınızı ve soyadınızı gireceğiniz ve profil resminizi koyacağınız ekranla karşılaşacaksınız. İçinde artı (+) işareti göreceğiniz fotoğraf yazan büyük yuvarlak simgeye dokunduğunuzda mevcut fotoğraflarınızdan ya da kamerayı kullanarak çekeceğiniz resminizi profil fotoğrafı olarak ayarlayabilirsiniz.

facebooktan-instagrama-fotograf-aktarma

Eğer instagram hesabına sahipseniz ve mevcut olan profil resminizi değiştirmek istiyorsanız izleyeceğiniz adımlardan ilki; kendi hesap sayfanıza girmeniz olacaktır. Bunu telefon ekranınızın alt kısmında en sağ da bulunan insan imlecine dokunarak yapabilirsiniz. Kendi instagram profil hesabınıza girdiğinizde sağ en üstteki üst üste bulunan üç noktaya dokunmalısınız. Karşınıza çıkan sayfa da hesap sekmesinin altında yer alan ikinci seçenek olan ‘’Profili Düzenle’’ yazısına dokunarak fotoğrafınızı değiştirebileceğiniz ekrana geçiş yapmış olacaksınız. Açılan ekranın üst kısmında bulunan içinde profil resminizin bulunduğu halkanın altında ‘’fotoğrafı değiştir’’ yazısını göreceksiniz. Buraya dokunarak size profil resmini belirleme seçenekleri olarak ‘’ yeni profil fotoğrafı ‘’ , ‘’facebook’tan aktar’’ ve ‘’ twitter’dan aktar’’ şıkları çıkacaktır. Buradan en üstte bulunan ‘’yeni profil fotoğrafı’’ seçeneğine dokunmalısınız. Dokunduktan sonra isterseniz galeriden isterseniz o an kamera ile çekebileceğiniz fotoğrafınızı büyük halkanın içine düzgün biçimde ayarlayarak sağ üstteki ‘’ ileri’’ seçeneğine bastıktan sonra isterseniz uygulayabileceğiniz filtreler arasından seçim yaparak tekrar ‘’ileri’’ ye basmanız gerekiyor. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra yine ekranın sağ üst kısmında ki ‘’bitti’’ yazısına dokunarak profil resminizi güncellemiş olacaksınız.

 

22 Ekim 2016
instagram Profil Fotoğrafı Ekleme için yorumlar kapalı
324 kez görüntülendi