İnstagram Iphone Renk Paletleri Kullanımı

İnstagram Iphone Renk Paletleri Kullanımı

İnstagram renk paletleri, instagramda paylaşılan resimlerin gerçeğine en yakın bir biçimde paylaşılması için özellikle tasarlanmış ve düşünülmüş uygulamalardandır. Renk paletleri ile ilgili olarak asıl çalışmayı yürüten ise iphone markası oldu. İphone markası yaptığı yeni bir çalışma ile İpone telefonlarının daha kaliteli resim çekmesini sağlayacak bazı özellikler geliştirdi. Bu paletler ise özellikle iphone 7 ve 7 plus modellerinde bulunuyor.

Instagram Renk Paletleri

İphone 7 ve 7 plus modellerindeki renk panelleri iphone’nin diğer markalarına göre daha geniş olarak tasarlandı, üretildi ve cihazlara monte edildi. İphone bu çalışması ile daha önce instagram kullanıcılarına vaat ettiği uygulamayı da böylece geliştirmiş oldu. İphone yüksek çözünürlüklü kameraları ile çekilen yüksek kaliteli fotoğrafların sosyal paylaşım siteleri arasında en çok instagramda paylaşıma sunuluyordu. İnstagram kullanıp aynı zamanda iphone sahibi olan kişilerin iphone markasından bu konu ile ilgili beklentileri vardı. Bu beklenti ise intagram renk panelleri ile yayımlanan düşük kalitedeki resimlerin daha kaliteli ve yüksek çözünürlüklü, aynı zamanda da renklerinin daha gerçekçe ve gerçeğine uygun olması isteniyordu. İphone yetkilileri bu çağrıya kulak vererek iphone ile çekilip instagramda yayımlanan ve paylaşılan kullanıcı resimlerin paylaşanları ve izleyenleri daha çok memnun etsin diye renk panellerini genişletti.

İnstagram renk panelleri kaynaklı bir sorun olarak görülen ancak gerçekte resmin çekildiği cihazın renk panellerinin düşük bantlı olması sebebiyle ortaya çıkan kısmi olumsuz durumun iphone ile çözüme kavuşması ile ipone instagram kullanıcılarını çok memnun etti. Önemli kişilerden yapılan açıklamalara göre iphone 7 ve iphone 7 plus modellerinde geniş renk panellerinin piyasaya sunulması hatırı sayılır bir zaman oldu bile. Geniş renk paletine sahip Apple de instagram kullanıcılarını bu konuda memnun edecek gibi görülüyor.

10 Mart 2017
İnstagram Iphone Renk Paletleri Kullanımı için yorumlar kapalı
66 kez görüntülendi