instagram hikayede video paylaşma

instagram hikayede video paylaşma

instagram hikayede video paylaşma

Sosyal medya mecralarında sürekli yenilikler ile karşılaşıyoruz. Kendilerini yenileyen ve güncelleyen uygulamalar, kişilerin ihtiyaçlarını daha da karşılayacak özellikler ile donanıyor. En çok kullanıcısı olan, sosyal medya uygulamalarının listesinde, ilk sıralarda yerini alan, instagram, yeni bir özellik ile uzun zamandır gündemde. Hikaye paylaşma özelliği eklenen instagram, kişilerin, fotoğraf ve videolarını sınırlı süre içerisinde paylaşabilmesini sağlıyor. instagram hikayede video paylaşma ile kullanıcılar, özel anlarını kısa videolara çekerek, 24 saatlik duran alana yüklüyor. Bu sayede, yüklenen videolar ve fotoğraflar; 24 saat hikaye bölümünüzde kalıyor. Takipçileriniz videolarınızı ve fotoğraflarınızı hikaye alanınızdan görebiliyor. Sizlerde, hikayenizi kimlerin gördüğünü kendi hikayenize girdiğiniz zaman alt kısımda duran kişi sayısı ve ok görselinin olduğu yerden görebiliyorsunuz.

instastory:

instagramda-snap-paylasma

Instagramın hikaye özelliğini yeni kullanmaya başlayacaklar için bu işlemin adımlarını açıklayacağız. Öncelikle instagrama girdiğiniz zaman, ekranın üzerinde kişileri göreceksiniz. Bunlar takip ettiklerinizin hikayeleridir. Tüm bu hikaye şeridinin en üstünde + işareti ve yanında instagram yazısını göreceksiniz. instagram hesabı üzerinden bu alanda video paylaşmak için + görseline tıklayacaksınız. Kameranız bu noktada açılmış olacak. Ekranın alt kısmında, tam ortada yer alan geniş bir daire göreceksiniz. Video çekerken flash açmak isterseniz, dairenin sol kısmında duran, şimşek simgesine tıklamalısınız. Ön kamera ile video çekmek isterseniz ise dairenin sağ kısmında yer alan, birbirini takip eden, çift ok simgesine tıklamalısınız. Tüm bu ayarlamaların ardından, videonuzu çekmek için hazır durumdasınız demektir.

instagramda-video-paylasma

Videoyu çekmek için ortadaki geniş daireye basılı tutmalısınız. Basılı tuttuğunuz süre içerisinde videoyu çekecektir. Video çekme esnasında, dairenin etrafında renkli bir halka olacaktır. Halka daireyi çevrelediği zaman videonun süreci dolacaktır. En uzun süre, dairenin tamamen çevrelenmesine kadar olan süredir. Eğer daha kısa video çekmek isterseniz, dairenin dolmasını beklemeden, istediğiniz süre kadar çekebilirsiniz. Oldukça kolay olan, instagram hikayede video paylaşma özelliği, kısa anıların kısa zamanlı paylaşımını sağlamaktadır. Bir tıkla videolarınızı çekip paylaşarak, anlık anılarınızı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Video ve fotoğraf paylaşma özelliği ile instagram hikaye kısmını artık kullanabilirsiniz.

 

11 Ekim 2016
instagram hikayede video paylaşma için yorumlar kapalı
441 kez görüntülendi