İnstagram Hikaye Video Nasıl Kullanılır?

İnstagram Hikaye Video Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda, Instagram’da Hikâyelerin nasıl oluşturulacağını ve Hikâyelerle etkileşime giren kişilere nasıl yanıt vereceğinizi keşfedeceksiniz.

Instagram Hikâyeleri Neye benziyor?

İlk olarak, Instagram hikâyelerinin nasıl göründüğüne göz atalım. Instagram uygulamanıza giriş yaptığınızda, haber kaynağınızın en üstünde takip ettiğiniz kişiler tarafından en son Instagram hikâyelerini görürsünüz.

Instagram Hikâyeleri

Instagram haber akışının en üst kısmı kullanıcıları en yeni hikâyeleri gösterir.

Bu çevrelerden birine dokunduğunuzda, günün o kullanıcının Instagram hikâyesini 10 saniyelik artışlarla fotoğraflarla veya videolarda görürsünüz.

Hikâye Ayarlarınızı Yapılandırma

Instagram Hikayeleri söz konusu olduğunda, iki seçeneğiniz var. Yayınladığınız her bir hikaye için gizlilik ayarlarınızı değiştirebilir veya ana Instagram ayarlarınızdan tüm hikayeleriniz için gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. İkincisini yapmak için Instagram profilinize gidin ve sağ üstteki ayarlar çark simgesini tıklayın.

İlk Instagram Öykünüzü Oluşturun

İlk hikayenizi oluşturmaya hazır olduğunuzda, Instagram ekranınızın üzerindeki dairenin sol üstündeki + düğmesine basmanız yeterli.

Instagram hikayeleri düğmesi

İlk hikayenizi oluşturmak için sol üst taraftaki daire içine tıklayın + düğmesini tıklayın.

Flaş ayarlarını yapılandırmak (fotoğraf çekiyorsanız), fotoğraf veya video çekimi yapmak veya fotoğraf makinesini önden arkaya dönük olarak değiştirmek için buradan ekranınızın altındaki simgeleri soldan sağa doğru kullanabilirsiniz. Orta düğmeye dokunup basılı tutarsanız, 10 saniyelik bir video kaydedebilirsiniz.

Instagram öyküleri görüntü yakalama

Bu ekrandan fotoğrafınızı veya videoyu yakalayın. Fotoğrafınızı çekmeyi tamamladığınızda veya videonuzu kaydettiğinizde, ekranın sağ üst köşesindeki seçenekleri kullanarak metin veya fotoğraf veya video çekme seçeneğine sahipsiniz. Ekranın alt kısmında iptal etme ve baştan alma veya fotoğraf veya videoyu kamera rulonuza indirebilme seçeneklerine sahipsiniz.

Bir kere tatmin olduğunuzda, hikayene fotoğraf veya video eklemek için alttaki onay işaretine dokunun.

 

17 Mart 2017
İnstagram Hikaye Video Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı
61 kez görüntülendi