Instagram Hesabına Giriş Problemleri

Instagram Hesabına Giriş Problemleri

İnstagram’a girişte bazen problemler yaşanabiliyor. Gerek kullanıcı hatalarından, gerekse sunucu bazlı problemlerle karşılabilirsiniz. Bu problemlerin bazılarını inceliyoruz;

1.Şifre Unutma Sorunu;

İnstagram’a girerken şifrenizi unutabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, şifre yenileme butonuna tıklamanızdır. Ardından gelen sayfada size kayıtlı olduğunuz e-mail adresiniz sorulacaktır. Adresinizi girdikten sonra, e-maillerinizi kontrol etmeniz gerekir. İnstagram’dan gelen uyarı mailinde, sayfanın sizi yönlendirmesiyle girişinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

2.Giriş yaparken “Lütfen doğru bir kullanıcı adı ve şifre gir. İki alanın da büyük/küçük harfe duyarlı olduğuna dikkat et” Hatası;

Bu sorun için yapmanız gereken şey çok basit. Kullanıcı adınızı tekrar kontrol etmek. Eğer kullanıcı adınızı unuttuysanız, 1. Maddede olduğu gibi şifre yenileme talebiyle aynı durumdur. Tekrar e-mail adresinizi girip sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

3.”Bu e-posta adresi veya kullanıcı adı bir kullanıcı adıyla ilişkili değil. Kaydolduğundan emin misin?” Hatası;

Eğer “şifreni yenile” butonuna tıkladığınızda bu sorunla karşılaşıyorsanız, farklı bir e-posta adresiyle kaydolmuş olabilirsiniz veya kaydolurken e-posta adresinizi yanlış girmiş olabilirsiniz.

Şifrenizi yenilemek için bir de şunları deneyin;

*Başka e-posta adresleriniz varsa onlarla tekrar giriş yapmayı sağlayın.

*Şifrenizi FACEBOOK doğrulamasıyla yenileyin.

Eğer, kayıt olurken kullandığınız e-posta adresine erişemezseniz ve Instagram hesabınızı Facebook adresinize bağlamadıysanız ne yazık ki hesabınızı geri alamazsınız.

4)Erişim Problemleri;

İnstagrama giriş yapmak istediğinizde “500 Internal Server Error” mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, sorunun sizden kaynaklanmadığını bilerek içiniz rahat edebilir. Sorun instagramın kendi sunucusundan kaynaklanıyordur. Büyük bir ihtimalle instagram güncelleme yapıyordur ve sorun kısa süre içerisinde çözülecektir.

16 Aralık 2016
Instagram Hesabına Giriş Problemleri için yorumlar kapalı
278 kez görüntülendi