Instagram Hesabım Hacklendi Geri Almak için Ne Yapmalıyım

Instagram Hesabım Hacklendi Geri Almak için Ne Yapmalıyım

Bugün birçok kimse instagram hacklenmesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu herkesin başına gelen bir durum. Yalnızca siz değil yüz binlerce, milyonlarca takipçisi olan kimselerinde hesapları hacklenebiliyor. Hesabınızı hackleyen kişi siz gibi davranarak takipçilerinizden para isteyebiliyorlar. Sadece dolandırıcılık olmayabiliyor bu kişilerin amacı, bazen de uygunsuz içerik paylaşımı yapabiliyorlar.

Hesabınızı geri almadan önce instagram şifre çalınması ile nasıl böyle bir pozisyona düştüğünüzü araştırmakta fayda var; çünkü hesabınız geri aldıktan sonra tekrar bu durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

instagram-hesabi-kurtarma

  • Öncelikle telefonunuza bir antivirüs programı kurmalısınız muhakkak ve güvenliğinizi artırmalısınız. Üçüncü parti yazılımlara güvenmemeniz gerekmektedir.
  • Yine bilgisayarınızdan da instagram hacklenmesi mümkündür. Bilgisayarınıza güncel bir antivirüs programı kurmalı ve bilgisayarınızın taramasını yaptırmalısınız.
  • İnternette girmiş olduğunuz sitelerin SSL sertifikası olduğundan emin olun.
  • Instagram kendi mobil uygulaması haricinde, her hangi bir mobil siteden giriş yapmayınız.

Tüm bunların yanında Instagram kullanım koşullarını kabul ettiğinizde şöyle bir madde onayladınız: Şifremi gizli ve güvende tutmak benim sorumluluğumdadır. Tabi ki bu maddeyi onayladınız diye Instagram şifre çalınması durumlarında size yardımcı olmayacağını söylemiyor. https://help.instagram.com/contact/740949042640030 linkini adres çubuğunuza kopyalayınız ve “Bu benim hesabım” sekmesine işaret koyun. Daha sonra instagram size mail adresinize giriş yapıp yapamayacağınızı soracaktır. Eğer buna cevabınız evet ise 24 saat içerisinde instagram hacklenmesi sorunuzu aşmış olacaksınız. Vermiş olduğunuz mail adresinden instagram sizinle iletişim kuracaktır. Eğer ilk mail adresinize de erişiminiz yok ise “Hayır” seçeneğini işaretleyin ve gelen kutucuklara bilgilerinizi girin. Eğer 24 saat içerisinde bir cevap alamazsanız işlemi tekrarlamanızda fayda var; çünkü bazen yoğunluk sebebiyle başvuru atlanabiliyor.

hesabi-kurtarma

Instagram hesabınız korumaya aldığınızdan sonra size hesabınız güvende tutmak için 6 öneride bulunuyor.

  • Güçlü bir şifre seçmeniz bunlardan ilki.
  • Instagram size bazen şifrenizi değiştirmenizi önerebilir, böyle bir öneri gördüğünüzde muhakkak ciddiye alın.
  • Şifreniz sizin şahsi sorumluluğunuzdadır ve bunu kimseyle paylaşmamalısınız.
  • E-posta hesabınız güvende olduğundan emin olun. E-postanıza ulaşabilen kimselerin instagram hesabınıza erişebileceğinizi unutmayın.
  • Ortak cihazlarda hesabınızı açık bırakmak, instagram hacklenmesine sebep olabileceğinden, mutlaka hesabınızdan çıkış yapmayı unutmayın.
  • Üçüncü parti yazılımlarına izin verirken muhakkak dikkatli olun.

Instagram şifre çalınması ile ilgili dikkatli olmanız ve instagram hacklenmesi ile hiç yüz göz olmamanız dileğiyle.

18 Kasım 2016
Instagram Hesabım Hacklendi Geri Almak için Ne Yapmalıyım için yorumlar kapalı
432 kez görüntülendi