instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Sosyal medyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşma organı instagram, artık aile albümlerinin yerini almakla kalmamış yakın bir zamanda getirdiği instastory uygulamasıyla da hayatınızdan anların, on saniyelik bir hadisenin yakınlarınız ve takipçilerinizle paylaşılmasına aracı olmuştur. Instagram her geçen gün hayatınıza daha yakın olurken ondan kopmak ve o olmadan bir hayat sürmek neredeyse imkânsız bir hale gelmiştir. Instagram yine kısa bir süre önce kullanıcılarının bu bağımlılık sorununa çözüm bulmuş ve facebook, twitter gibi paylaşım sitelerindeki hesap dondurma işlevinin bir benzerini uygulamaya koymuştur. Bundan bir yıl önce instagram hesabı dondurulamaz, silinir ve tamamen kaybolurken artık kullanıcılar kısa bir müddet bile olsa hesabını dondurabilir, sonra yeniden hesabını cep telefonunda olmak kaydıyla açıp aktif hale getirebilmektedir. Ancak çoğu kullanıcı instagram hesabının nasıl dondurulduğu konusunda bilgi sahibi değildir. Bu yazımızda siz okuyucularımıza bu konuyu en ayrıntılı şekilde sunacağız.

instagram-hesabi-nasil-dondurulur

Instagram hesabınızı şu an sadece bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuzdaki mobil tarayıcıdan dondurma olanağına sahipsiniz. Tıpkı twitter uygulamasında olduğu gibi cep telefonunuzdaki instagram uygulamasında da hesabınızı donduramıyorsunuz. Öncelikle bilgisayarınız ya da cep telefonunuz fark etmeksizin herhangi bir yerden instagrama giriş yapın. Instagrama tarayıcınızdan giriş yaptığınızda sizi ana sayfanız karşılayacaktır. Sağ üst köşedeki profil butonunuza tıkladığınızda karşınıza fotoğraf ve videolarınızı sunduğunuz profiliniz çıkacaktır. Burada yapacağınız işlem profili düzenle seçeneğine gitmek olacaktır.

“Profili Düzenle” seçeneğine gittiğinizde karşınıza bilgilerinizin düzenlenmesi için hazırlanmış olan bir sayfa çıkacaktır. O sayfada en alta doğru gittiğinizde “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” yönlendirmesini göreceksiniz. Bu yönlendirmeye gittiğinizde çıkan sayfada hesabınızı neden donduracağınız yönünde sunulan seçeneklerden uygun olanını işaretleyip instagram hesabınızı geçici olarak kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Geçici olarak sonlandırdığınız instagram hesabınızı yirmi dört saat geçmeden aktif edemezsiniz. Yirmi dört saat içerisinde tekrar giriş yapsanız dahi hesabınız şifreyi kabul etmeyerek giriş yapmayacaktır. Hesabınıza ilk girişiniz telefonunuz üzerinden olmalıdır ve hesabınızı yeniden aktif ettikten sonra daha önceden paylaşımlarınıza etiketlediğiniz kullanıcılar, gönderilerinizi tekrardan “olduğun fotoğraflar” kısmında görebilecektir.

10 Ekim 2016
instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? için yorumlar kapalı
351 kez görüntülendi