instagram Gönderileri Facebookta Paylaşma Nasıl Yapılır?

instagram Gönderileri Facebookta Paylaşma Nasıl Yapılır?

instagram Gönderilerini Facebookta Paylaşma 

Hayatımıza 2010 yılında giren sosyal medyanın popüler uygulaması instagram, Kevnin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak IOS için geliştirilen bir uygulamaydı. Kısa zamanda özellikleri sayesinde oldukça popüler olan uygulama şu an 100 milyon civarı aktif kullanıcıya sahiptir. instagram hesabı olan kullanıcılar bu güzel uygulamanın sahip olduğu kaliteli filtreler eşliğinde fotoğraf paylaşımlarında bulunmaktalar. Diğer sosyal medyanın popüler uygulamaları içerisinde fotoğraf paylaşım özellikleri en dikkat çekici olan instagramın bu değin popüler olmasında, diğer sosyal medya uygulamaları ile entegre olabilme özelliği de yadsınamaz bir gerçektir. instagram gönderileri facebookta değil diğer tüm sosyal medya uygulamalarında da paylaşılabilmektedir. Facebook başta olmak üzere Flickr, Twitter, Flickr ve Tumblr gibi gibi uygulamalar üzerinden de paylaşılması ile daha da popüler olan instagram 2012 yılının Nisan ayında Facebook tarafından satın alınmasına sebep oldu. Üstelik satış tutar dudak uçukalttı; 1 milyar dolar.

instagram-baglantili-hesaplar

Nasıl Yapılır? 

instagram gönderileri facebookta paylaşımı oldukça kolaydır. Instagram hesabı uygulamanın ayarlar kısmındaki özellikler sayesinde, gönderilerinizi Facebook hesabınıza da bağlayabilirsiniz. Profilinizdeki ayarlar kısmında “Bağlantılı Hesaplar” sekmesini göreceksiniz. Burada bağlantı sağlayabileceğiniz Facebook uygulaması dışında diğer uygulamaların da yazılı olduğunu göreceksiniz. Facebook bağlantısı için, facebook sekmesine dokunun ve giriş bilgilerinizi yazarak iki uygulama arasındaki hesap bağlantınızı yapabilirsiniz. Bundan sonra eğer instagram üzerinden bir fotoğraf veya video paylaşımı yaparsanız aynı anda Facebook üzerinden de paylaşma şansı yakalayacaksınız. Paylaştığınız gönderi anından açıklama ekranından fotoğrafınızı veya videonuzun Facebook’ta da paylaşılsın seçeneğini işaretleyerek bu işlemi yapabilmektesiniz. Böylesi bir özelliğe sahip olması ile birlikte milyonlarca kullanıcısına özgürlük ve daha fazla kişiye ulaşma şansı veren instagramın neden giderek artan bir kullanıcısı sayısına sahip olduğu daha net anlaşılmaktadır.

instagram-pyalasilanlari-facebookta-paylasma

Çektiğiniz fotoğrafları oldukça pratik ve hızlı bir şekilde çeşitli filtreler kullanarak sanki profesyonel kameralarla çekilmişçesine güzelleştiren instagram uygulaması bu özelliği ile de oldukça beğenilmektedir. Ayrıca bu güzel paylaşımlarınızı yani instagram gönderileri facebookta da paylaşmak istediğinizde basit bir şekilde bunu da ayarlamanız mümkün. Ardından instagram hesabı üzerinde paylaşım yaptığınız tüm video ve fotoğraflarınızı anında, bir diğer sosyal medya uygulaması olan facebook üzerinde de yayınlayabilirsiniz.

 

 

21 Ekim 2016
instagram Gönderileri Facebookta Paylaşma Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
371 kez görüntülendi