İnstagram ”Gönderi Bildirimlerini Aç” Nedir?

İnstagram ”Gönderi Bildirimlerini Aç” Nedir?

Sosyal medyanın hayatımıza girişiyle sosyal medya uygulamalarının da sonsuz yarışı sürüyor. Hepimizin bildiği gibi son dönemlerin en çok rağbet gören sosyal medya mecralarından biri instagram. Son yıllarda bir çok uygulamanın önüne geçen instagram her geçen gün gelişmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. En son yapılan istatistiklere göre 500 bin insanın instagram hesabı var. En son hikaye eklme ve canlı yayın özelliklerini de bünyesine ekleyen instagramın bir diğer ilgi çekici özelliği de ”gönderi bildirimlerini açma özelliği.

İnstagram Hesabı İle İlgili İşlemler

Gönderi bildirimlerini aç özelliği nedir? Neden kullanılır ve ne işe yarar? Gönderi bildirimlerini aç özelliği sayesinde favori instagram hesaplarının hiç bir fotoğrafını kaçırmıyoruz. Özellikle de instagramda çok fazla kişiyi takip ediyorsanız, bu yüzden de önem verdiğiniz, sevdiğiniz bir instagram hesabı varsa ve bu hesabın fotoğraflarını ara sıra kaçırıyorsanız gönderi bildirimlerini aç özelliği buna bir son veriyor. Yada sosyal medyada geçirecek vaktiniz yoksa fakat favori hesaplarınız varsa gönderi bildirimleri açma sizin için.

Peki gönderi bildirimlerini aç özelliği nasıl çalıştırılır? Bir instagram hesabına giriyorsunuz ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklıyorsunuz. Bu noktada önünüze bazı seçenekler çıkıyor. Eğer instagram uygulamanız güncelse, en altta ”gönderi bildirimlerini aç” seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayıp, o hesabın gönderi bildirimlerini açmış oluyorsunuz. Peki gönderi bildirimlerini açtıktan sonra ne olacak? Bir hesabın gönderi bildirimlerini açtığınızda, o hesap ne zaman bir fotoğraf paylaşsa, sizin telefonunuza bildirim gelecek ve böylelikle hem o instagram kullanıcısına dair hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız hem de her şeyden anında haberdar olacaksınız. İnstagram hesabı olanlar tarafından bu işe yarar özellik oldukça beğenilmekte. Her an her yerde istediğiniz hesaplardan haber almanızı sağlayan bu özellik instagramın en iyi yeniliklerinden biri olarak görülüyor.

22 Şubat 2017
İnstagram ”Gönderi Bildirimlerini Aç” Nedir? için yorumlar kapalı
129 kez görüntülendi