İnstagram Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır

İnstagram Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır

Günümüzde internetin ve sosyal medya kullanımının artması ile birlikte İnstagram kullanmayan birey sayısı yok denecek kadar azdır.  Durum böyle olunca bu sosyal ağ üzerinden yapılan paylaşımlarda son derece önemli ve popüler hale gelmiş durumdadır. Ünlülerin dışında sıradan bireyler bile günlük hayatlarını bu sosyal ağlar üzerinden paylaşmadan vakit geçiremez hale gelmiş durumdadır. Bir fotoğraf paylaşma alanı olan İnstagram günümüzde birbirinden farklı özelliklere kavuşmuş önce video özelliği eklenirken, günümüzde anlık fotoğraf paylaşımı gibi pek çok özelliği de getirmiş durumdadır. Bireylerin zevklerine ve kullanma oranlarına göre hareket eden İnstagram daha uzun yıllar popülerliğini kaybetmeyecek gibi durmaktadır.

İnstagram Fotoğraf Düzenleme

İnstagram hesabı açıldıktan sonra bilmeyenler için kullanımı biraz zor gelebilmektedir. Ancak kısa bir pratikten sonra ve zaman geçtikçe kullanımının son derece kolay olduğu ortaya çıkmaktadır. İnstagrama genel olarak fotoğraf yüklendiği için bireyler de kullandıkları ve yükledikleri fotoğraflara dikkat etmektedirler. Durum böyle olunca fotoğraf kalitesi, düzenlenmesi ve boyutu daha da önemli hale gelmektedir.

İnstagram fotoğraf düzenleme işlemi de bu nedenle ortaya çıkmış bir uygulamadır. İnstagrama girdiğiniz andan itibaren fotoğraf paylaşma sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza filtre ve düzenleme gibi iki seçenek çıkmaktadır. Düzenleme seçeneğine tıkladığınızda fotoğrafınız üzerinde düzenleme yapmaya başlayabilirsiniz demektir. Fotoğraf boyutunuzu kırpabilir, boyutlandırabilir ya da çerçeveli filtrelerinden birisini kullanabilirsiniz. Uygulamaya fotoğraf yükleme işlemini başlattığınız andan itibaren zaten sizi yönlendiriyor olacaktır.

19 Aralık 2016
İnstagram Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
282 kez görüntülendi