İnstagram Engeli Nasıl Kapatılır?

İnstagram Engeli Nasıl Kapatılır?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram her geçen gün kullanıcı ağını genişletiyor. Bu genişleme ile her yaş aralığından neredeyse her meslek ve görüşten insana instagram aracılığı ile ulaşmak oldukça basit bir hal aldı. Ancak kullanıcı profili genişledikçe güvenlik önlemlerini de arttırmak şart oluyor. Önceleri yalnızca fotoğraf paylaşımından ibaret olan instagram artan ek özellikleriyle diğer sosyal medya uygulamalarının da yerini aldı. Hal böyle olunca kullanıcı kontrolünü sağlamak amacıyla instagram veya bazı kullanıcılar tarafından bazı engellemelere maruz kalmak mümkün hale geldi. Peki instagram engeli nasıl kapatılır?

İnstagram Engeli

İnstagram hatalı kullanım, limit aşma, çeşitli şikayetler veya uygunsuz içerikler nedeniyle kimi zaman hesapları engeller. Hesabınız belirli bir süre için engellendiğinde, o süre içinde kimseyi takip edemezsiniz, kimse de sizi takip edemez, fotoğraf paylaşamazsınız, yorum yapamazsınız ve beğeni gönderemezsiniz. Bu süre genellikle ilk seferinde 24 saattir. Hata tekrar edildiğinde ise bu süre daha da uzar. Israrla devam ederseniz hesabınız askıya alınır veya kapatılır. Bu durumda hatalıysanız hatanızı tekrar etmemeye özen gösterin ve ceza süresinin bitmesini bekleyin. Eğer hatanın sizden kaynaklanmadığınıza eminseniz hemen instagram ayarları bölümünden uygulamalara girerek bütün uygulamaların erişimini kaldırın ve şifrenizi değiştirin. Durum devam ederse instagram servisine maille de bildirin.

İnstagram Kullanıcı Engeli

Instagram kişi engellemeleri telefon üzerinden yapılır. Engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasını açıp ve üstte bulunan 3 nokta simgesi ile açılan kullanıcıyı engelle yazısına dokunduğunuzda kullanıcı engellenmiş olur. Biri sizi bu şekilde engellediğinde onu görebilirsiniz ama takip edemezsiniz. Yorum yazarsınız ama yorumlarınız sayfasına düşmez. Kim tarafından engellendiğinizi görmek için InstaFollow adlı uygulamada hesap açıp engelli olduğunuz sayfaları görebilirsiniz. Bu sayfalardan engelinizi kaldırmanız mümkün değildir. Ancak sizi engelleyen hesabın kullanıcısı engeli kaldırdığında iletişime geçebilirsiniz. Eğer bu hata sizden veya karşı kullanıcıdan kaynaklanmıyorsa yine instagram destek birimine ulaşabilirsiniz.

15 Aralık 2016
İnstagram Engeli Nasıl Kapatılır? için yorumlar kapalı
280 kez görüntülendi