İnstagram DM Videolarını İndirip Kaydetmek Artık Mümkün

İnstagram DM Videolarını İndirip Kaydetmek Artık Mümkün

Arkadaşlarınızın ve arkadaş gruplarının sizlerle paylaştığı eğlenceli videoları artık indirmek mümkün yalnız bahsetmemiz gereken bir konu ise bu işlemin IOS yani Apple ürünü olan Iphone için geçersiz olduğudur. Çünkü Iphone kullandığı sistem dosya yönetimine ve cache’lere erişim engeli koyuyur. İnstagram video download için nasıl bir yol izlemelisiniz?

Peki, Android ve Windows işletim sistemi için durum nedir?

  • İlk olarak yapmamız gereken şey android ya da Windows işletim sistemi kullanan cihazımızda DM ile gelen videoyu açıp izlemek, bunun amacı videoyu önbelleğe kaydetmektir. Diğer taraftan video görüntülenemiyorsa zaten indirmek olanaksız hale dönecektir.
  • Google Play Store aracını kullanarak ES Dosya Yöneticisi adlı uygulamayı bulup indirip kuruyorsunuz.
  • Sonrasında telefonumuzda bulunan dosya yöneticisine giderek dahili hafıza ile android klasörünü açıyorsunuz.
  • İnstagram video download için bu işlemden sonra DATA, dahası ise com.instagram.android klasörüne ulaşıp içini açtığımızda cache ve video klasörlerini elde edeceğiz
  • Video olarak adlandırılmış dosyanın içinde journal ve karmaşık sayılarla konumlandırılmış bu yüzden doğru dosya ile ilerleyebilmek için menüden Görünüm seçeneğine dokunarak tarihe göre dizilim sekmesini işaretleyin.
  • En üstte en son izlene videonun uzantısının değiştirmeniz gerekiyor. Bu dosyaya parmağınızla basılı tutun ve ismini değiştirin dosyanın adının sonuna .mp4 ekleyin, artık bu videoyu video oynatıcınız ile görebileceksiniz.
  • İnstagram video download göründüğü kadar zor ve meşakkatli değil. Siz de kendi telefon ya da bilgisayarınızda deneyip, videolarınızı indirebilirsiniz.
07 Mart 2017
İnstagram DM Videolarını İndirip Kaydetmek Artık Mümkün için yorumlar kapalı
82 kez görüntülendi