İnstagram Direct Mesaj Şikayeti Nasıl Yapılır?

İnstagram Direct Mesaj Şikayeti Nasıl Yapılır?

Instagram Şikayet Botu Nedir?

İnstagram şikayet botu, bugün milyonlara ulaşan kullanıcısı bulunan instagram isimli sosyal paylaşım sitesinde suç işleyenlerin etkisizleştirilmesi için aktive edilmiş bir uygulamadır.  Kurulduğu günden beri faaliyette olduğu hergün binlerce kullanıcıyı bünyesine katan instagram milyonlarca paylaşımın yapıldığı ve bu paylaşımlar nedeniyle insanların önemli anılarının izlerini taşıyan önemli bir platform aynı zamanda.

İnstagram şikayet botu kullanıldığı zaman bu uygulama ile yapacağınız şikayetinizi ispatlamanız gerekecektir. İnsanlar instagramda takip ettikleri kişilere karşı bazen olumsuz sözler sarf edebilmektedirler. Bu sözlerin sarf edildiği alan genellikle direct mesaj bölümü ile yapılmaktadır. Direct mesaj bölümü ise instagramdan birbirlerini takip eden kişilerin ihtiyaç duymaları halinde mesajlaşmak ve iletişim kurmak için kullandıkları bir bölümdür. Bu bölümü kullanarak küfür eden, haraket eden veya tehdit eden kullanıcıların instagram şikayet botu aracılığı ile şikayet edilmeleri mümkündür.

İnstagram direct mesaj bölümünden mesajlaşırken taraflardan birinin uygun olmayan sözler kullanması durumunda instagram şikayet botu harekete geçirilebilir. Bu uygulamayı kullanmak için yapılması gereken ve izlenmesi gereken adımlar basit birkaç işlemi içermektedir. Bu işlemler şunlardır. Öncelikle instagram direct mesaj bölümüne gelerek size ağır hakaret, küfür veya tehdit eden kişinin bu söylemi gerçekleştirdiği yazının tamamını fare ile seçerek bloklamak gerekmektedir. Bloklama işlemi yapıldıktan sonra bu blokun üzerine geliyoruz. Bloklanmış ve küfür içeren yazının üzerine mause ile geldiğimizde ekranda bir sayfa belirecektir. Bu sayfada yazan ‘’şikayet et’’ yazısının üzerini tıklayarak hoş olmayan sözler sarf eden kişiyi şikayet etmiş oluyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra yaptığımız şikayet anında instagramın konu ile ilgili olan ilgili bölümüne iletilmektedir.  Yapılan bildirim ardından kişinin yaptığı açıklama veya sarf ettiği cümleler gerçekten suç niteliği taşıyorsa bu kişi hakkında en kısa zamanda cezai işlem uygulanmaktadır.

09 Mart 2017
İnstagram Direct Mesaj Şikayeti Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
152 kez görüntülendi