İnstagram da Kurumsal Hesap Açma

İnstagram da Kurumsal Hesap Açma

Sosyal medyanın e-ticaret sektöründeki payı günden güne artmaktadır. Bu alana yönelik sosyal medya ticari hesap hizmeti sağlayıcılarına son olarak İnstagram da giriş yapmıştır. Daha önceden Facebook hesabı olanlar oluşturdukları ticari profil üzerinden ürünlerinin reklamlarını yapıp, satışlar yapabiliyorlardı. Bu uygulamanın aynısını İnstagram geçtiğimiz aylarda denemeye açmıştı. Belirli bölgelerde istediği başarıyı yakalayan İnstagram, son olarak da Türkiye’deki kullanıcılarına uygulamanın ticari profil kısmını aktif hale getirdi. Bu yazımızda İnstagram üzerinden nasıl ticari ya da kurumsal hesap açılır, firmaya ait iletişim bilgilerini butonu nasıl oluşturulur anlatmaya çalışacağız.

kurumsal-hesap-instagram

İnstagram kurumsal hesabın avantajları

Kurumsal instagram hesabı açtığınızda iletişim bilgileri butonu açma ve harita özelliği açarak müşterilerinize daha detaylı tanıtıcı bilgileri verebilirsiniz. Diğer sosyal platform üzerinden açacağınız kurumsal hesaplara iletişim bilgileri ve harita bilgisi sadece açıklama bölümüne yazılarak verilmektedir. Direkt mesajları takip etmek müşteri yoğunluğu olan ticari hesaplar için ciddi zaman almaktadır ve müşteriler içinde eziyet halini almaktadır. İnstagram ile iletişim bilgileri butonu ve harita özelliği geldiğinden bu çok büyük avantaj sağlamaktadır. Ürünleriniz için takipçileriniz sizinle daha hızlı iletişim kuracaklardır. Adresi ve telefonu olan kurumsal hesaplar diğerlerine göre müşteri de daha fazla güven uyandırmaktadır.

kurumsal-instagram-hesap

Kişisel hesabı kurumsal profile dönüştürme

İnstagram da kurumsal hesap açmanın en kolay yolu mobil uygulama üzerinden yapmaktır. Öncelikle İnstagram ile aynı hizmeti veren bir Facebook sayfası açmanız gerekmektedir. Bu sayede İnstagram da kurumsal hesap bölümüne geçtiğimizde doğrulama yapmak zorunda kalmayacaksınız.

ANDROİD ve IOS işletim sistemleri İçin hesap açma yönergeleri şu şekildedir:

1– Instagram’a mobil uygulamanız üzerinden giriş yapın.

2– İnstagram ana sayfa ekranının sağ alt tarafında yer alan profil resminize tıklayın.

3– Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki dişli çarka ya da aşağıya doğru sıralı noktalı bölüme dokunun ve ayarlar bölümüne girin.

4–  Ayarlar bölümünde yer alan “Hesap” kategorisinde yer alan İşletme Profiline Geç yazısında tıklayın.

5– Bu aşamada karşınıza gelen onay kutularını dikkatlice okuyarak onay verin ve Facebook sayfanızın hesap bilgilerinizi de girerek bağlantıyı kurun.

6– Telefonunuza ve hesaplarınıza göre gelecek onay işlemlerini yine dikkatlice okuyup, düzenlemeleri yaptıktan sonra kaydedin. Artık sizde kurumsal bir hesap sahibi oldunuz.

01 Aralık 2016
İnstagram da Kurumsal Hesap Açma için yorumlar kapalı
427 kez görüntülendi