İnstagram Bot Hesap Açma Ve Dm Atma

İnstagram Bot Hesap Açma Ve Dm Atma

Kim Kardashian’ın 37.8 milyon Instagram takipçisini kıskandıysanız, kıskanmayın. Birçoğu muhtemelen sahte hesaplardan oluşuyor.

21 Haziran’da bir grup güvenlik araştırmacısı, 24 milyon Instagram hesaplarının çevrimiçi karaborsada oluşturulan Spambotlar olabileceğini gösteren bir çalışma yayınladı.

Instagram hesapları ne kadar gerçek?

Bu botlar, diğer kullanıcılarla etkileşime giren sahte hesaplardır. İşletmeler veya ünlüler, sosyal medya prestijlerini artırmak için sahte hesaplar için para ödüyorlar, ancak takipçileri satın almayan insanlar bile bir grup spam göndereninin takipçiler listesine girmesini sağlayabilir. Neyse ki hangi hesapların sahte olduğunu bulmak çok zor değil.

Çalışmalarını önümüzdeki hafta online olarak yayınlayacak araştırmacılar, 10 milyonun üzerinde Instagram hesabını inceledi ve bunların% 29,9’unun aktif olmadığı – yani en fazla bir kez yayın yaptığı anlamına geliyor – ve% 7,9’u spambot gibi davrandılar. (Referans için Instagram, Aralık 2014’ten itibaren 300 milyon aylık aktif kullanıcıya sahipti, bu da araştırmacıların genel uygulamaların çok küçük bir dilimine baktıkları anlamına geliyor.)

Spambotlar nasıl keşfedilir?

Spambot davranışının ne olduğunu belirlemek için araştırmacılar, 10 farklı çevrimiçi tedarikçiden 20.000 botluk hizmet satın almış ve bir ay boyunca faaliyetlerini izlemişlerdir. Her spambot’un ortalama altı medya mesajı yüklediğini ve 1:41 takipçisi oranıyla karşılaştığını tespit ettiler. Gerçek Instagram kullanıcıları, diğer taraftan, ortalama 55 medya mesajı yüklemek eğilimindedir ve 1: 1 takip eden bir oranı vardır.

Sahte hesaplar, müşterinin istediği nişan türünün (beğenilen, takip edilenlerin) yorumuna bağlı olarak çevrimiçi olarak çeşitli fiyatlarla satın alınabilir ve satılabilir.

“Bir kişinin popülerliğini postayla ve fotoğraflarda takip edenlerin veya” beğenilenlerin “hacmi ile ilişkilendirmek eğilimindeyiz, ayrıca spam hesabı satıcılarının birbirleriyle rekabet ettiklerini” müşteriler istekli olma eğiliminde davranış gösterdiler.

17 Mart 2017
İnstagram Bot Hesap Açma Ve Dm Atma için yorumlar kapalı
74 kez görüntülendi