instagram Bilgisayara Nasıl İndirilir?

instagram Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Instagram hayatımıza 6 Ekim 2010 tarihinde girdi. İlk sürümü daha çok niş bir kitleye hitap edecek şekilde tasarlanmıştı. Hedef kitle fotoğrafçılar ve fotoğrafçılık olarak düşünebilecek denli dar bir hedef kitleydi. Programda özel mesaj uygulaması dahi bulunmuyordu. Bunun nedeni, Instagram’ın üyelerinin mesajlaşmasından, ziyade fotoğraf paylaşımında bulunmasını hedefliyor olmasıydı. Bu ilk haliyel bile Instagram çok sevildi. Kısa sürede 30 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı gibi Facebook ve Twitter’ın ardından en çok tercih edilen üçüncü büyük sosyal paylaşım platformu halini aldı. Instagram’daki büyük patlama ise, şirketi Facebook’un satın almasından sonra gerçekleşti. Nisan 2012’de gerçekleşen satın alma sonrası, Faebook Instagram’da bir takım yeniliklere gitti. İlk adım olarak siteye fotoğraf yüklemenin yanı sıra, video yükleme özelliği getirildi. Ardından, kullanıcıların birbiriyle özel olarak mesajlaşmasını sağlayan DM uygulaması takip etti. Bu yeniliklerle birlikte Instagram’ın kullanıcı sayısı içinde bulunduğumuz yıl itibariyle 500 milyonun üzerine çıktı.

instagram-hesabi

Instagram Artık Bilgisayarlarda

Instagram çok temel bir farklılıkla diğer tüm sosyal medya platformalarından ayrışıyordu. İnsanların akıllı telefonlarıyla çektikleri fotoğrafları anlık olarak paylaşabilmeleri esasına dayanan yapısıyla, programda hesap açmak yalnızca akıllı telefonlarla mümkün oluyordu. Uzun yıllar, Instagram yalnızca akıllı telefonlardan kullanılabilen bir uygulama olarak kaldı. Bu süre zarfında, Instagram’ı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler için birçok yama ve clone program üretildi. Güvenilirliği hiçbir şekilde teyit edilemeyecek bu programlara cevaben, Instagram kendi internet portalını kurdu ve hali hazırda Instagram hesabı olan kullanıcılarına, hesaplarını bilgisayarlar ve laptoplar üzerinden de görüntüleme imkânı verdi fakat ortada halen bir sorun vardı zira program internet üzerinden hesap açma imkanı vermediğinden, hesap açmak yalnızca yine akıllı telefonlarla mümkün oluyordu.

instagram-veri-kullanimi-azaltma

Instagramı Bilgisayarınıza İndirmek

Bugün, “Instagram bilgisayara nasıl indirilir sorusunun?” yanıtı halen Instagram harici bir program. Internetten kısa bir araştırmanın ardından kolayla edinebileceğiniz programı indirdikten sonra, bilgisayarınız android özelliğine kavuşuyor. Ardından Google Play hesabınızla oturum açarak, kısa sürede Instagram programını bilgisayara indirebiliyorsunuz. İşlemin ardından temelde bilgisayarınız aslında bir akıllı telefona dönüşüyor. Ardından, tıpkı bir akıllı telefonda işlem yapıyor gibi, hesabınızı oluşturarak paylaşımlarınızı yapmaya başlayabiliyorsunuz..

30 Ekim 2016
instagram Bilgisayara Nasıl İndirilir? için yorumlar kapalı
342 kez görüntülendi