Instagram Aramaları Nasıl Gizlenir?

Instagram Aramaları Nasıl Gizlenir?

Instagram arama gizleme birçok Instagram kullanıcısının arama geçmişi ile ilgili şikayetlerinden ötürü yeni gelen güncellemeler sayesinde mümkün olan bir seçenektir. Bu konu hakkında rahatsızlık duyan herkesin bildiği gibi Instagram’da arama geçmişini tamamen silmek için uygulamayı yeniden yüklemek gerekebiliyordu. Özellikle de “harf arama geçmişi “ büyük bir sorun yaratabilmekteydi çünkü arama geçmişi silinse bile daha önceki aramalarınıza ilişkin ilk harfleri kullandığınızda o aramalar yeniden görülüyor. Sürüm yenilendiğinde de arama geçmişini bu yeni gizleme yöntemi sayesinde tamamen silebiliyorsunuz; yeni sürümle beraber gelen bu özellik; “x öğesini gizle” harf geçmişinden kurtulmanın iyi bir yolu olarak kullanılıyor. Bunun için özellikle Instagram uygulamasıyla ilgili güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Instagram Arama Gizleme

Instagram arama gizleme yöntemi şu şekilde işliyor; en garantili ve pratik biçimde arama geçmişinizde görmek istemediğiniz profilin üzerine uzunca tıklıyorsunuz ve gelen seçeneklerden “gizle” ‘yi işaretliyorsunuz. Bunun için arama geçmişinize göz atıp görmek istemediğiniz isimlere bakmak yeterli olacaktır. Sonra bu isimlerin üzerine uzunca bir süre dokunun. Profilin ismi çıkacak ve Instagram “profil ismi-x öğesini gizle? “ diye soracaktır. Böylelikle birçok kullanıcı için rahatsız edici olan arama geçmişinden tam olarak kurtulamama sorunu daha kolay bir şekilde hallolabilecektir. Silme işlemi yapılmasına rağmen defalarca karşınıza tekrar gelecek olan arama geçmişini bu şekilde gizleyerek sorununuza çözüm getirebilirsiniz.

Instagram arama gizleme ile görüldüğü üzere arama geçmişinizi daha zahmetsiz olarak yok edebilirsiniz. Instagram ile ilgili her türlü güncellemeyi de takip etmeyi unutmayın çünkü bu eğlenceli ve sosyal etkileşim yoğunluğu yüksek olan sosyal medya platformu sıklıkla yenilenmektedir. Bu yenilenmeler tabiki kullanıcıların istek ve şikayetlerinin de dikkate alınmasıyla gerçekleşmektedir. Instagram güncellenmeleri kısım kısım yapılmaktadır ve Google Play üzerinden rahatlıkla takip edilebilmektedir.

09 Mart 2017
Instagram Aramaları Nasıl Gizlenir? için yorumlar kapalı
154 kez görüntülendi