İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Görülür

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Görülür

Instagram arama geçmişi görme son yapılan aramaların görülebilmesi anlamına gelir. İnstagram uygulaması sevilen fotoğraf düzenleme ve paylaşım yapılabilen bir ağıdır. uygulamanın içinde hazır bulunan onlarca efekt vardır. Çektiğiniz fotoğraflara bu efektlerle güzelleştirme imkanı sunar.  Fotoğraflarınızı düzenleyip bu uygulamada paylaşabilir, takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın paylaştığınız fotoğrafları beğenip yorum yapabilirler.

Bu uygulamada İnstagramda arama geçmişi görme seçeneği de karşımıza çıkmakta. Arama yapacağınız kısma geldiğinizde daha önce arama yaptığınız kişileri baş harfini yazarak bile bulmanız mümkün. Örneğin; Ayşe adında birini sürekli aradınız. Arama geçmişini silseniz dahi A harfine bastığınızda karşınıza daha önceden arama yaptığınız kişiler çıkabilmekte. Bu da dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi. Listenizde olan kişilerin çıkmasının sebebi ise sadece takip ettiğiniz kişiler arasında bulunması.

Yeni gelen güncelleme Instagram’a arama için daha derli toplu bir imaj vermiş durumda. 7.0 güncellemesiyle gelen bu yeni özellik ile arama sekmesinde olan fotoğraflar ve kişiler sekmesi değiştirildi. Başlıca, kişiler etiketler ve yerler haline geldi. Örneğin ‘yerler’ kısmından arama yapıldığında sonuçlarda konuma dayalı doğrudan nokta atışı olan mekanlar gelecek. Ayrıca burada çekilen tüm fotoğraflar da ekranda yer alacak. ‘Başlıca’ kısmında arama yapıldığında, aranan kelimeye en yakın trend olmuş etiketler sıralanacak. ‘Etiketler’ kısmında ise aranan kelime ile igili ve onun türevi olabilecek tüm etiketler yer alacak. Arık Instagram’da arama yapıldığında eskiye nazaran daha doyurucu bir şekilde sonuç alınabilecek.

Profil bölümünün üst kısmında instagram arama geçmişi görme yer alan arama sekmesine gelindiğinde Başlıca, kişiler etiketler ve yerler bölümleri ayrı olarak yer alıyor. Bu bölümlerde yapılan son aramalar da alt tarafta listeleniyor.

11 Mart 2017
İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Görülür için yorumlar kapalı
65 kez görüntülendi