En Beğenilen instagram Filtreleri

En Beğenilen instagram Filtreleri

En Beğenilen instagram Filtreleri

Bu yazımızda sizin için en beğenilen instagram filtrelerini araştırdık ve derledik. Instagram kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve neredeyse herkesin bir instagram hesabı bulunmaktadır. Bu rakam Dünya çapında yaklaşık 200 milyona yaklaşık bir rakam olarak tahmin edilmekte. Bu kadar çok kullanılan bir fotoğraf platformunda ise ister istemez kullanıcılar arasında takipçi sayısı kıyaslama ve en çok beğeniyi alma yarışı ortaya çıkmaktadır. Bu yarış içinde sizi avantajlı hale getirmek için ise instagram filtreleri imdadınıza yetişiyor. Malum hepimiz çok yakışıklı veya güzel değiliz. Genel olarak beğeni sayısı da efekt ve filtre kullanımı ile doğru orantılı olarak artıyor veya azalıyor. Ancak çok fazla filtre ve efekt uygulanmış fotoğraflar ise kullanıcılar tarafından doğallıktan uzak olarak görülüyor. Bu yüzden instagram filtreleri kullanımında dikkatli ve ölçülü olmak lazım. Peki kullanıcılar en çok hangi filtreleri beğeniyor?

amaro-filtresi

 

İlk ona girebilecek kalitede filtrelerden bir tanesi Nashville’dir. Krem rengi bir görünüm katarak fotoğrafınızı berraklaştırır. Brannan filtresini de #tbt(Throw Back Thursday) etiketinin vazgeçilmez filtresi olarak sayabiliriz. Eğer dış mekânlarda daha fazla fotoğraf çeken ve bunları İnstagrama yüklemeyi seven bir kullanıcıysanız Hudson filtresini kullanabilirsiniz. Mimari şaheserlerde ve eski model klasik arabalarda fotoğraflara kattığı soğukluk etkisi ile size fazladan beğeni getirecektir. Eğer fotoğrafınız rengârenk ve gökkuşağı gibi bir fotoğrafsa Hefe filtresi size göre. Çünkü Hefe en çok renkli fotoğraflarda güzel görünüm verir.

en-begenilen-instagram-filtreleri

En beğenilen filtreler arasında ilk beşe girebilecek kalitedeki filtrelerden birisi ise yeşil ve mavi gözlü insanların sık sık kullandığı  dir. Çünkü karanlık ve koyu renklerden aydınlık ve parlak renklere çok keskin bir geçiş yaparak koyu kısımları vurgulamaktadır. Diğer filtrelere göre renkleri en dolgun şekilde yansıtan Valencia filtresi aslında ilk üçe girebilecek kadar tercih edilen bir filtre. Ancak bir filtre var ki Valencia ve diğer filtreleri ilk üç dışına tek başına itmiştir. Çünkü Earlybird filtresi hem eski ve klasik hem de yeni ve modern fotoğraflarda çok iş yapan ve her kullanıcının profilinde en az bir fotoğrafta kullanılır. Bir internet araştırmasına göre ise Earlybird, Sierra, Valencia ve Wilow en çok beğeni alan filtrelerden. Ancak kullanıcıların neredeyse yarısı filtresiz ve #nofilter etiketiyle fotoğraf yüklemeyi tercih ediyor. Bu da doğallığın makyaja ve süse üstünlüğünü kullanıcı onayıyla tesciller.

08 Ekim 2016
En Beğenilen instagram Filtreleri için yorumlar kapalı
343 kez görüntülendi