Bilgisayardan instagrama Nasıl Girilir?

Bilgisayardan instagrama Nasıl Girilir?

Bilgisayardan instagrama Nasıl Girilir?

Instagram çağımızın en gelişmiş, en popüler paylaşım organı olarak ilerlemeye devam ederken; her geçen gün üzerine eklenen kullanıcı ve paylaşım sayısıyla da sorumluluğunu artırıyor. Popüler bir paylaşım ağı da olsa instagram hakkında henüz bilgi sahibi olamayan belli bir hedef kitle de var. Instagrama yeni başlayanların en çok sordukları soruların başında da instagram sadece cep telefonlarında mı işleyen bir uygulamadır, bilgisayarlardan instagram hesabına erişim sağlamak mümkün müdür sorusu geliyor.

bilgisayardaninstagrama-girme

Ekim 2010’da Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kurulan ve 2012’de Facebook tarafından satın alınıp geliştirilen instagram’da kurulduğu ilk zamanlarda bilgisayardan erişim mümkün olmuyordu. Ancak sonradan geliştirilen sürüm ile kullanıcılar bilgisayardan da instagrama girme ayrıcalığına kavuştu. Kullanıcılar beğeni yapmak, belirli hesapları takip etmek ya da takipten çıkarmak, ana sayfada, keşfette gezinmek gibi faaliyetleri bilgisayardan da gerçekleştirebiliyor. Ancak fotoğraf, video yüklemesi, diğer kullanıcılara özel mesaj atmak gibi etkinlikler web tarayıcısından girilen instagram hesabı için geçerli olmuyor.

instagram

Instagram hesabınıza bilgisayardan giriş yapmak son derece kolay. Herhangi bir web tarayıcınızdan herhangi bir arama kanalına instagram adını yazın. İlk sayfada görülen instagram seçeneğine girdiğinizde karşınıza hesabın varsa giriş yap ya da kayıt ol şıkları çıkacak. Halen instagrama kayıtlı bir üye değilseniz facebook hesabınızı kullanarak ya da sıfırdan bir kullanıcı adıyla instagram kullanıcısı olabilirsiniz. Ancak instagrama kayıtlı bir kullanıcı iseniz kullanıcı adı ve şifrenizle bilgisayardan instagram hesabınıza rahatça ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğiniz takdirde karşınıza takip ettiğiniz diğer instagram hesaplarının paylaştığı gönderiler gelecektir. Bu gönderilere istediğiniz şekilde beğeni ya da yorum atabilirsiniz.

Cep telefonunuz arızalandığında ya da herhangi bir sebepten yanınızda bulunmadığında bilgisayarlardan herhangi bir web tarayısıcından instagram hesabınıza erişmeniz çok kolaydır. Bilgisayarınızda kullandığınız instagram hesabınızda şu anda etiket yapamaz, paylaşım yükleyemez, paylaşımlarınızı düzenleyemez ve instastory kısmından yeni hikâyeler üretemezsiniz. Bunun gibi kısıtlılıklar olsa dahi yine de instagramın renkli dünyasından akışından ayrı kalmaz, keşfette gezer, paylaşım yapamıyorsanız bile aktif kullanıcı hayatınıza devam edersiniz.

 

12 Ekim 2016
Bilgisayardan instagrama Nasıl Girilir? için yorumlar kapalı
426 kez görüntülendi