Berivan Ünal

Berivan Ünal

Berivan Ünal Kimdir?

                   Berivan Ünal ; 37 yaşında olan ve birçok özelliği ile ortaya çıkmış olan Berivan Ünal, farklı sektörlerde büyük işlere başarıya imza atarak birçok alanda kendini göstermiş bir kadındır.

Urfa doğumlu olan genç girişimci Ankara Yükseliş Kolejinde eğitimi tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesinde eğitimine devam etmiştir. Eğitimi boyunca Ankara’da yaşayan Ünal, eğitim sonrasında aldığı bir karar ile 2004 yılında İstanbul’a tanışmıştır.

NATO bünyesinde askeri malzemeler için tedarikçilik yapan Ünal, bunun yanı sıra ABD Ordusu ile de çalışmalar yürütmektedir. BM Güvenlik konseyiyle de çalışan Ünal bununla beraber müteahhitlikte yapıyor.

Müteahhitlik konusunda başarıları olan Ünal, birçok müteahhittin çalışmaktan kaçındığı yerlerde yaptığı işlerle büyük başarılara imza atmayı başarmıştır. Ünal’ın iş yaptığı coğrafyalar arasında Afganistan ve Güney Osetya bölgeleri yer alıyor. Bu bölgelerde yürütmüş olduğu müteahhitlik işleri ile son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Berivan Ünal’ın Çalıştığı Projeler

Müteahhitlik yapmaya Milli Savunma Bakanlığı işlerinin ihaleleri ile başlamış olan Ünal, bu bölgelerde yaptığı projelerden bahsettiği bir röportajında;
⦁ Yağmur suları için kanalizasyon inşaatları
⦁ Okul binaları
⦁ Altyapı projeleri

Berivan Ünal

Berivan Ünal

Gibi işlere imza attığını söylemiştir. Bunun yanı sıra Berivan Ünal Hanım’ın yaptığı işler incelendiğinde ise devam etmekte olan 96 konutu bünyesinde barındıran Antalya’daki bir siteden bahsetmek mümkün. Maslak’ta okul inşa etmek için çalışmalarına başlamış olan Ünal, bir bankaya ait olan AR-GE binasının yapımını da üstlenmiştir. Amerika ordusunun Irak müdahalesinin sonrasında bu bölgenin önemli şehirleri olan Taci, Basra ve Bağdat’ta bulunan kampların yapımında da büyük rol oynamıştır.

 

Bunun sonrasında BM Güvenlik Konseyi’ne hizmetlerine başlamış olan Ünal, NATO bünyesinde bulunan işlerine de devam etmektedir.
Zorlu Bölgelerde Birçok İşe İmza AttıSavaşın sürdüğü bölgelerde çalışmalar yürütmeye başlamış olan müteahhittin çalışmalarını yürüttüğü ülkeler arasında Sudan gibi büyük Ortadoğu ülkeleri de yer alıyor.

 

Sadece Orta Asya ile sınırlı kalmayıp işlerini Afrika kıtasına da yaymış olan girişimcinin BM Güvenlik Konseyinden almış olduğu bir adette teşekkür belgesi bulunmaktadır. Ünal gelecek ile ilgili planlarından bahsederken en büyük hedefinin siyaset olduğunu belirtmiştir. Kadınlar için güzel bir dünya yaratılmasını söyleyen Ünal, bunu erkeklerin yapamayacağını da dile getirmiştir.

14 Ekim 2016
Berivan Ünal için yorumlar kapalı
406 kez görüntülendi