Aynı Telefonda İki instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Aynı Telefonda İki instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Aynı Telefonda İki instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram, kullanıcılarına uzun süre boyunca aynı telefonda birden fazla instagram hesabı açma olanağı vermedi. Örneğin, aynı anda hem şahsi hem de şirket instagram hesabı olan bir kullanıcının, önce hesabının birinden çıkıp, diğer hesabına öyle giriş yapması gerekiyordu.

Instagram kullanıcıları için, bu öylesine önemli bir ihtiyaç haline gelmişti ki; instagram’ın bu işlemi yapmasına olanak veren uygulamalar tasarlandı. Bu uygulamalar, tersine mühendislik ile oluşturulmuş, instagram kopyalarıydı. Bu kopyalardan birini telefonunuza yüklediğinizde, aslında telefonunuzda ikinci bir instagram hesabı açmış oluyordunuz.ayni-telefonda-iki-instagram-hesabi-acma

Bu kaçamak yolların hepsi artık tarihe karıştı. Instagram, Instagram kullanıcılarının feryatlarını duydu ve çoklu hesap açma özelliği son güncellemeyle birlikte Instagram’a eklendi. Yeni güncelleme ile birlikte, hem Android hem de IOS sürümlerde, beş Instagram hesabına kadar çoklu kullanım gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda istediğiniz anda bu beş hesap arasında, herhangi birinden çıkmanız gerekmeksizin, geçiş yapabiliyorsunuz. Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte artık aynı telefonda birden fazla Instagram hesabı kullanmak için, üçüncü şahıs uygulamalara ihtiyacınız bulunmuyor.

Çoklu hesap açmak için öncelikle Instagram’ın en güncel sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Eski bir  Instagram kullanıcısıysanız, mevcut sürümünüzü güncellemeniz yeterli olacaktır. Uygulamanızın en güncel sürüm olup olmadığını, Android cihazlar için Google Play Store’dan, IOS cihazlar için ise iTunes’dan kontrol edebilirsiniz.tek-telefonda-iki-instagram-hesabi

Mevcut hesabınıza ek olarak Instagramda hesap açma işlemi için, Instagram ana sayfasında, sağ altta yer alan profil ikonuna tıklıyoruz. Profile girdikten sonra, sağ üst kısımda yer alan “seçenekler” ikonunu tıklayarak, seçenekler ekranına giriyoruz. Bu ekranın en altında “hesap ekle” seçeneği yer alıyor. Bu seçeneğe tıkladığınızda, Instagram sizden kullanıcı adı ve şifre istiyor. Bu ekrandan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, 5 adete kadar hesap ekleyebiliyorsunuz.

Çoklu hesaplar arasında geçiş ise, profil ekranından yapılıyor. Ekranın profil isminizin yazdığı sol üst köşesinde, profil isminizin üzerine tıkladığınızda, açılan listede eklemiş olduğunuz tüm Instagram hesapları listeleniyor. Bunları tıklayarak hesaplar arası geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu hesaplardan herhangi birini silmek isterseniz, yine bu ekrandan silme işlemi yapabilirsiniz.

09 Ekim 2016
Aynı Telefonda İki instagram Hesabı Nasıl Açılır? için yorumlar kapalı
426 kez görüntülendi